از دوش گرفتن در هواپیما تا خدمه‌ای از ۱۵۰ کشور!

شرکت هواپیمایی امارات یکی از بزرگترین ایرلاین‌های خاورمیانه و جهان به شمار می‌رود که دارای یکی از فعال‌ترین خطوط پروازی در جهان نیز است.

 شرکت هواپیمایی امارات با اینکه بعد از بسیاری دیگر از ایرلاین‌های بزرگ و مشهور جهان متولد، تاسیس و راه‌اندازی شد، در مدت زمان کوتاهی موفق شد گوی رقابت را از بسیاری دیگر از قدرتمندترین رقبای خود برباید و وارد رقابت تنگاتنگی با آنها شود. در واقع این شرکت در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از بزرگترین، موفق‌ترین و فعال‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در منطقه خاورمیانه و جهان شده و با خریداری هواپیماهای مسافربری جدید، بزرگ و برتر از غول‌های هواپیماسازی همچون بوئینگ و ایرباس، به تقویت و ارتقای ناوگان هوایی خود اقدام کرده است.

گزارشی که در وب سایت gotravelyourway آمده به ذکر برخی حقایق و دانستنی‌هایی درباره شرکت هواپیمایی امارات که ممکن است تاکنون نمی‌دانستید، اشاره شده است:

۱. در هواپیما می‌توانید دوش بگیرید!

در صورتی که مشتریان و مسافران بلیت صندلی فرست کلاس را در هواپیماهای جدید و بزرگ فعال در خطوط هوایی شرکت هواپیمایی امارات تهیه و خریداری کنند، قادر خواهند بود از خدمات شگفت انگیز و رفاهی متعددی همچون دوش حمام نیز بهره‌مند شوند که یکی از آنها استفاده از دوش حمام است.

۲. میزبان صد فروند هواپیمای غول پیکر ایرباس A۳۸۰ است

هواپیماهای غول پیکر ایرباس مدل A۳۸۰ از جمله معدود هواپیماهای مسافربری در جهان هستند که ایرلاین های محدودی خریدار آنها بوده چراکه بیشتر ایرلاین های فعال و بزرگ تمایل به خریداری و استفاده از آنها دارند.

۳. خدمه پروازی آن از ۱۵۰ کشور جهان هستند

شرکت هواپیمایی امارات یکی از بهترین و بین المللی‌ترین کادرهای پروازی در میان ایرلاین‌های فعال در جهان محسوب می‌شود چراکه خدمه پروازی خود را که شامل مهماندار، سرمهماندار، خلبان و کمک خلبان می‌شود، را از افراد برجسته و برتر اهل ۱۵۰ کشور جهان انتخاب و استخدام می‌کند.

۴. نخستین پروازامارات در سال ۱۹۸۵ میلادی بود

نخستین پرواز شرکت هواپیمایی امارات که در سال ۱۹۸۵ میلادی تاسیس و راه‌اندازی شده است، از مبدا شهر دوبی به مقصد کراچی پاکستان بود که در همان سال با هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ صورت گرفت. پرواز شماره EK۶۰۰ تبدیل به یکی از سرنوشت ساز ترین پروازهای امارات شد و منجر به تولد یک ایرلاین جدید و بزرگ شد که بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ پرواز هفتگی به بیش از ۱۴۰ شهر و ۸۰ کشور جهان دارد.

۵. ناوگان هوایی امارات دارنده بیشترین تعداد هواپیماهای پهن پیکر است

شرکت هواپیمایی امارات جز معدود ایرلاین های جهان است که میزبان بیشترین تعداد هواپیماهای پهن پیکر نظیر ایرباس A۳۸۰ و بوئینگ ۷۷۷ است. در واقع می توان گفت امارات ایرویز بزرگترین اپراتور پرواز هواپیماهای پهن پیکر مذکور در جهان نام گرفته است.

۶. فرودگاه بین المللی دوبی سومین فرودگاه پرازدحام  و فعال در جهان است

فرودگاه بین المللی دوبی به عنوان مقر اصلی شرکت هواپیمایی امارات، بعد از فرودگاههای جکس‌آن‌ویل آتلانتا در آمریکا و فرودگاه پکن کپیتال در چین، سومین فرودگاه پرازدحام و شلوغ جهان به شمار می‌رود. با این تفاوت که ازدحام دو فرودگاه دیگر بیشتر مربوط به پروازهای داخلی است ولی حجم پروازهای فرودگاه دوبی بیشتر مربوط به مقاصد بین المللی و خارجی می‌شود.

۷. اسپانسر تیم های بزرگ ورزشی و فوتبال است

اگر شما جز طرفداران فوتبالی باشید، بدون شک نام هواپیمایی امارات را بر روی پیراهن و سایر تبلیغات ورزشی و استادیوم‌های خارجی نظیر تیم‌های فوتبال رئال مادرید و پاریسن ژرمن مشاهده کرده‌اید. در واقع، امارات ایرویز همواره یکی از بزرگترین و نخستین اسپانسرها و شرکت‌های حامی باشگاههای ورزشی قدرتمند در جهان به شمار می‌رود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *