تدارک آغاز سال تحصیلی جدید در مناطق سیل‌زده گلستان

مدرسه ۴۰ هزار دانش‌آموز گلستانی در سیل امسال آسیب‌دیده بود و با تلاش صورت گرفته، هیچ دانش‌آموزی اول مهر بدون کلاس درس نخواهد بود.

سیل ابتدای امسال به ۳۲۴ مدرسه در استان گلستان خسارت وارد کرد. در آن زمان با توجه به اینکه سیل در نوروز رخ داده بود و فرصتی برای تعمیر یا بازسازی مدارس آسیب‌دیده وجود نداشت، سعی شد مشکل فضای آموزشی دانش‌آموزان با دو شیفته کردن مدارس و استقرار کانکس برطرف شود.

بعد از پایان سال تحصیلی، تعمیر و بازسازی مدارس آسیب‌دیده به همت آموزش‌وپرورش، سپاه، گروه‌های جهادی و خیرین با جدیت در دستور کار قرار گرفت و به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش گلستان، ۳۰۰ مدرسه آسیب‌دیده از سیل، تعمیر شده و دانش‌آموزان از اول مهر در آن‌ها مشغول به تحصیل خواهند شد.

احسان گوهری راد مدیرکل آموزش‌وپرورش گلستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۷ مدرسه در مناطق سیل‌زده در دست‌ساخت است که بین ۱۰ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. همچنین قرارداد و توافق‌نامه ساخت ۷ مدرسه دیگر نیز بسته‌شده است.

وی گفت: تمامی این مدارس تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۹۹ آماده خواهند شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گلستان خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی شامل میز و نیمکت، کمد و … برای مدارس مناطق سیل‌زده تهیه شد. همچنین حدود ۳ میلیارد تومان تجهیزات کامپیوتری و ۷۰۰ میلیون تومان وسایل ورزشی در اختیار این مدارس قرار گرفت.

گوهری راد با اشاره به اینکه هیچ دانش آموزی در این مناطق بدون کلاس درس نخواهد بود، یادآور شد: به کمک خیرین تقریباً به‌تمامی دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده لوازم‌التحریر اهداء شد.

نماینده مردم آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: تعدادی از مدارس شهر آق‌قلا و روستاهای آن‌که در سیل آسیب‌دیده بود را کوبیدند و در حال ساخت است.

نبی هزارجریبی با اشاره به همت خیرین و گروه‌های جهادی در ساخت مدارس، گفت: یکی از این مدارس توسط کسبه بازار ابزار تهران در حال ساخت است.

وی بیان کرد: وقتی‌که فضای آموزشی کم باشد به‌ناچار مدارس دو شیفته و یا کلاس‌ها تجمیع می‌شود که این امر مشکلاتی را برای دانش‌آموزان به همراه خواهد داشت. مدارس باید به‌سرعت ساخته شوند و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

نماینده مردم آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلامی که به ما شده مدارس تخریبی تا پایان سال تحصیلی آینده ساخته خواهد شد و دانش‌آموزان از مهر سال آینده می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *