نمایشگاه عکس‌های دفاع مقدس در کروواسی

آلفرد یعقوب‌زاده در هفته دفاع مقدس نمایشگاهی از عکس‌هایش از جنگ تحمیلی را در گالری عکس جنگ در دوبروونیک کروواسی برپا کرده است.

در این نمایشگاه که «آینه‌ای برای دنیا» نام دارد، تصاویر مختلفی از جنگ تحمیلی ایران با عراق از زوایای مختلف به نمایش گذاشته شده‌ است.

مدیر این گالری درباره آثار یعقوب‌زاده بیان کرده است: «کارهای آلفرد شگفت‌انگیز و برشی واقعی از آن دوران است. در عکس‌های او می‌توانید دیدگاه شخصی این هنرمند را ببینید که از خودش می‌پرسد چرا این اتفاقات رخ می‌دهد؟ او به عنوان انسانی که عکس‌هایی را از سرزمین خود به تصویر می‌کشد آثار کاملا بی‌طرفانه‌ای دارد.»

یعقوب‌زاده در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. او در سال ۵۷ تحصیل در رشتهٔ طراحی داخلی را رها کرد و وارد دنیای عکاسی شد.
او با شروع جنگ تحمیلی ایران با عراق به جبهه‌ها رفت و سه سال در گروه جنگ‌های نامنظم دکتر چمران حضور داشت و برای رسانه‌های داخلی و خارجی عکاسی کرد.

این عکاس در آن زمان تصویری را از یک کودک سرباز ۱۴ ساله که در یکی از بالاق‌های جبهه سوسنگرد سینه خیز می‌رود را به ثبت رساند. این عکس یکی از مهم‌ترین عکس‌های آن زمان است که نام این عکاس را در تاریخ عکاسی جنگ تحمیلی ثبت کرد.

آثار اولیهٔ یعقوب‌زاده در ایران با عناوین «جنگ ایران و عراق» و «چهره‌های جنگ» به چاپ رسیده ‌است. این کتاب مجموعه عکس‌های سال ۱۳۵۹ و ۱۳۶۰ وی از جنگ تحمیلی ایران با عراق است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *