جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقایی

روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است: سعد حریری، نخست وزیر لبنان در آن برهه هیچ پست یا سمت رسمی نداشته و هیچ تخلف قانونی مرتکب نشده اما جزئیات مربوط به روابط ادعا شده با این دختر در شرایط سخت لبنان که درگیر بحران مالی طولانی مدتی است به بیرون درز کرده است.

به نوشته این روزنامه، سعد حریری اولین مبلغ را بعد از ملاقات‌شان در تفرجگاه لوکسی در جزیره سیشل به “کاندیس وان دیر مروی” (که در آن زمان ۲۰ سال داشته) در مه ۲۰۱۳ پرداخت کرده بود.

گفته می‌شود، دیر مروی در تبلیغات تجاری نوشیدنی‌های انرژی زا و لباس‌های شنا حضور داشت. در آن زمان درآمد سالیانه‌اش از ۵۴۰۰ دلار فراتر نمی‌رفت اما در ماه آوریل ۱۵ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۹۶۵ دلار به حساب این دختر از یک بانک لبنانی واریز شد.

این مدل آفریقایی گفته بود، این پول هدیه بود و براساس قانون آفریقای جنوبی شامل مالیات نمی‌شد.

او در روند دادرسی‌های قضایی بعدی گفته بود، سعد حریری این پول را بی‌هیچ شرط و شروطی از طرف خودش به او اعطا کرده است.

به نوشته نیویورک تایمز، پیامی که دیر مروی از طریق ایمیل به حریری فرستاده بود شامل جزئیات حساب بانکی مخصوص انتقال پول با همراه عبارت “دوستت دارم سعد” بود.

به نوشته این روزنامه، این نقل و انتقالات پولی به حساب دیر مروی بین دوره نخست وزیری سعد نبود بلکه مربوط به زمانی می‌شود که او رئیس حزب سیاسی جریان المستقبل است.

حریری در زمان اولین واریز پول در سال ۲۰۱۳، ۴۳ ساله و دختر مذکور ۲۰ ساله بوده است.

طبق اسناد قضایی، دیر مروی در تفرجگاه The Plantaion Club در جزایر سشیل که اکثرا ثروتمندان جهان به آنجا رفت و آمد دارند، کار می‌کرد.

طبق این اسناد، مروی چهار روز را در تفرجگاه ۲۰۱۲ گذرانده بود و سفرهای زیادی به آنجا انجام داده و در پی یکی از سفرهایش این دختر خودرویی به اسم Audi R۸ Spyder و گوشی جدیدی خریداری کرده بود او همچنین خودرویی به نام Land Rover Evoque هدیه گرفته بود که قیمت دو خودرو بیش از ۲۵۰ هزار دلار بود.

زمانی که بازپرسان دولتی از نماینده بانک درباره منبع واریز کننده ۱۵ میلیون دلار سوال کرده بودند او پاسخ داده بود فردی که پول را واریز کرده با فرد دریافت کننده رابطه نزدیکی با هم دارند و هر دو در سیشل هستند.

این دختر یک خانه جدید به ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار در آفریقای جنوبی خریداری کرده بود.  مقامات در آفریقای جنوبی تحقیقاتی را درباره این انتقالات مالی شروع کردند. حریری یک میلیون دلار دیگر به دختر داده بود تا هزینه‌های دادگاهی را پرداخت کند گویا دیر مروی شکایتی را علیه مقامات آفریقای جنوبی به جریان انداخته بود.

شب گذشته در پی انتشار گزارش نیویورک تایمز آمریکا در رسانه‌های اجتماعی لبنان جنجال به پا شد، این خبر به این دلیل بسیار جنجال برانگیز شده که لبنان با وضعیت اقتصادی سختی دست و پنجه نرم می‌کند حتی شبکه المستقبل وابسته به حریری تعطیل است و حقوق کارمندان آن پرداخت نشده است.

تماس‌های نیویورک تایمز برای ارتباط گرفتن با این مدل بی‌فایده بود اما وکلای او هرگونه اظهار نظر درباره این گزارش را رد کرده‌اند.

نیویورک تایمز همچنین فاش کرد، دفتر اطلاع‌رسانی حریری به سوالات ارسالی درباره روابط او با این مدل پاسخی نداده است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *