حراج آثار هنر اسلامی در ساتبیز

آثار هنر اسلامی از ظروف سرامیکی و سفالین گرفته تا نسخه‌های زرین قرآن در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می‌شوند.

به گزارش آرت دیلی،‌ دپارتمان هنر اسلامی حراجی ساتبیز در بیست و سوم اکتبر امسال،آثار هنر اسلامی سراسر جهان را که شامل ظروف فلزی،‌سرامیکی،‌ سفالین، نقاش‌ها و نسخه‌های خطی قرآن می‌شود، به فروش می‌گذارد.

صفحه بزرگی از قرآن کریم که آیات طلایی خط کوفی بر روی آن دیده می‌شود از جمله آثاری است که در این حراجی به مزایده گذاشته می‌شود. کارشناسان این حراجی، قیمت این اثر را که به قرن نهم و دهم میلادی باز می‌گردد را بین ۴۰۰,۰۰۰ الی ۶۰۰,۰۰۰ پوند برآورد کرده‌اند.

این صفحه، بخشی از نسخه نفیس قرآن به نام‌ «قرآن آبی» ‌است که در زمان خود به عنوان یکی از نفیس‌ترین نسخه‌های قرآن موجود در جهان عرب به شمار می‌رفت. با این حال منشا دقیق این اثر هنوز مشخص نیست.

یک ظرف سفالین به رنگ آبی و سفید که به شکل یه شیر ساخته شده نیز بخشی از این حراجی خواهد بود . ارزش این ظرف سفالین ایرانی که به قرن هفدهم میلادی باز می‌گردد بین ۸,۰۰۰ الی ۱۲,۰۰۰ ارزیابی شده است.

یک ظرف سفالین کاشانی متعلق به قرن داوزدهم نیز با قیمت تقریبی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۵,۰۰۰ به فروش گذاشته خواهد شد.

یک نسخه از قرآن صفوی متعلق به اواسط قرن شانزدهم از نفیس‌ترین نسخه‌های قرآن این مجموعه است که توسط ساتبیز به مزایده گذاشته می‌شود. این نسخه از قرآن که برای نگارش آیاتش از رنگ‌های مختلف استفاده شده است یکی از بزرگ‌ترین نسخه‌های قرآن دوران صفوی محسوب می‌شود. این اثر پیشتر در سال ۱۹۴۰ در نمایشگاه هنر ایرانی در موسسه ایرانی واقع در نیویورک به نمایش گذاشته شده بود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *