پلیس در رتبه دوم اعتماد شهروندان در بین ۳۲ دستگاه

نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای به مناسبت آغاز هفته ناجا گفت: هفته نیروی انتظامی نه تنها تجلی اقتدار، عزت و سرافرازی پلیس بلکه نماد سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و امروز یکی از افتخارات این نیرو اقتدار توام با “رافت” و “مهربانی” است؛ کسب رتبه دوم اعتمادشهروندان از بین ۳۲ دستگاه خدمتگزار، نشانی از حسن اعتماد روزافزون مردم به این نماد انقلابی است.

 در این اطلاعیه آمده است: «امروز نیروی انتظامی با تاسی از تعالیم و توصیه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تمام ظرفیت و توانمندی خود را در راستای برقراری و حفظ نظم و امنیت در جامعه، مقابله با هرگونه ظلم و ناعدالتی، خدمتگزاری بی منت و پاسخگویی به مردم به کار بسته است. گواه این مدعا امنیت مثال زدنی کشور عزیزمان ایران اسلامی و رضایتمندی مردم از این نیروی خدوم است، بی تردید این دستاورد مدیون ایثار و فداکاری های سبزپوشان متعهد و فهیم نیروی انتظامی است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار نهضت حسینی که در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشید، امروز نیز در راستای همبستگی ملی، قانونگرایی و مردمداری گام های بلند و استواری برداشته و ذره ای از مقابله با هجمه های دشمنان، بی عدالتی ها و آسیب های اجتماعی کوتاه نیامده و همچون سدی مستحکم در برابر آن ها ایستادگی می کند.

هفته نیروی انتظامی نه تنها تجلی اقتدار، عزت و سرافرازی پلیس بلکه نماد سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و امروز یکی از افتخارات این نیرو اقتدار توام با “رافت” و “مهربانی” است؛ کسب رتبه دوم اعتمادشهروندان از بین ۳۲ دستگاه خدمتگزار، نشانی از حسن اعتماد روزافزون مردم به این نماد انقلابی است.

پلیس جمهوری اسلامی ایران به عنوان سرباز ولایت و همچنین یک نهاد مردمی که شهروند را سرمایه اصلی خود می داند، از هیچ تلاشی در راه خدمتگزاری صادقانه به مردم فروگذار نکرده که نمونه این خدمات رسانی را در یاری رساندن به مردم آسیب دیده در سیل های اخیر شاهد بودیم.

امروز باتوجه به تهدیدهای همه جانبه دشمنان، برقراری، بسط و حفظ امنیت از جمله موضوعاتی است که تنها با ترکیب اقتدار پلیس و مشارکت مردمی در جامعه محقق می شود. به فرموده حضرت امام خامنه ای عزیز (دامت توفیقات) “اقتدار” و “مهربانی” نیروی انتظامی دو عنصر مکمل یکدیگر هستند بنابراین ارتقای اقتدار پلیس از جمله اولویت های مدنظر و حائز اهمیت این سازمان است. پلیس مردم را ولی نعمت خود دانسته و بر این باور است که  داشتن “پلیس مقتدر” سزاوار مردمی است که همواره در تمامی عرصه ها و در راستای حفظ تمامیت ارضی کشور، جانانه و جان برکف حضور داشته اند.

پلیس امروز مفهوم اقتدار را بر عرصه های نرم افزاری و هوشمندسازی گسترش داده و این موضوع را امری واجب در تحقق آرمان پلیس در تراز انقلاب دانسته و در این راستا گام های اساسی برداشته است.

با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی، تجهیزات و امکانات به روز و مدرن، هوشمندسازی پلیس به عنوان یک نیاز اساسی و لازم طی سال های گذشته با فرآیندی تسریع کننده و رو به رشد و در چارچوب رهنمودهای راهبردی رهبر فرزانه انقلاب کلید خورده و تا به امروز اقدامات اثربخشی انجام شده است.

تردیدی نیست که لازمه دستیابی به “پلیس هوشمند، امین مردم” که به عنوان شعار هفته نیروی انتظامی در سال جاری انتخاب شده است، حرکت هدفمند به سوی ارتقای سطح هوشمندی پلیس است در این راستا، نیروی انتظامی، فرمایشات مقام معظم رهبری ( حفظ الله ) را به عنوان فرمانده معزز کل قوا، نصب العین خویش قرار داده است.

هفته نیروی انتظامی،فرصت مغتنمی است تا با نمایش اقتدار همراه با عطوفت، گوشه ای از توانمندی های این نیرو را به منصه ظهور برسانیم و موجبات افزایش اعتماد و مشارکت مردم ولایتمدارمان فراهم آوریم؛ باشد که به دعای حضرت ولی عصر (ع) این مهم تحقق یابد.»

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *