مزایده آثار هنر مدرن و امپرسیونیسم در ساتبیز

حراجی ساتبیز آثار مهم‌ هنرمندان برجسته سبک هنر مدرن و امپرسیونیسم را در دوازدهم نوامبر به مزایده می‌گذارد.

به گزارش آرت‌دیلی، حراجی ساتبیز نیویورک ۵۳ اثر هنری مهم سبک امپرسیونیسم و هنر مدرن را که از مجموعه‌های خصوصی جمع‌آوری شده اند در ماه نوامبر به فروش می‌گذارد.

تابلو نقاشی «استانبول» بزرگ‌ترین اثر «پل سینیاک» نقاش مشهور فرانسوی و یکی از مهم‌ترین هنرمندان سبک نقطه‌چینی یکی از آثار حاضر در این مزایده خواهد بود. قیمت این تابلو نقاشی بین ۱۴ الی ۱۸ میلیون دلار برآورد شده است.

اما  تابلو نقاشی «بازگشت از پل»(۱۹۰۳) اثر «کلود مونه»‌  را شاید بتوان مهم‌ترین اثر این مزایده محسوب کرد. تابلو نقاشی «بازگشت از پل» یکی برترین تابلوهای نقاشی با موضوع  لندن «مونه» است که تاکنون در یک مزایده ارائه شده است. قیمت تعیین شده برای این تابلو که به مدت ۴۰ سال در یک مجموعه خصوصی نگهداری می‌شد بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار تعیین شده است. «مونه» طی سه سفر خود به لندن مجموعه‌ای چندین تابلو نقاشی متاثر از مناطق مختف لندن خلق کرد.

مزایده ماه نوامبر حراجی ساتبیز، ۵ اثر از پابلو پیکاسو را  که در مقاطع مختلف دوران حرفه‌ای‌اش خلق کرده بود نیز شامل می‌شود. مهم‌ترین اثر این مجموعه نیز یک تابلو نقاشی متعلق به سال ۱۹۳۴  هست که با قیمت تخمینی ۱۲ الی ۱۸ میلیون دلار در این حراجی به فروش گذاشته خواهد شد.

۵ تابلو نقاشی سورئال از «رنه ماگریت» از دیگر آثار حاضر در این مزایده خواهد بود.  در نوامبر سال گذشته،‌ حراجی ساتبیز  با به فروش رساندن یکی از تابلوهای «‌ماگریت» به قیمت ۲۸.۶ میلیون دلار رکورد جدیدی از فروش آثار این هنرمند را به ثبت رساند.

آثار «آنری دو تولوزلوترک» نقاش فرانسوی،‌ «ویلهلم هامرشوی» نقاش دانمارکی ، «گوستاو کایبوت» و  تعدادی از آثار هنرمندان مهم آمریکای لاتین از دیگر موارد مهم این مزایده خواهند بود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *