جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده‌ای را ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش عوارض بین شهری سبب گرایش مردم به استفاده از جاده‌های قدیمی شده است.

مجید کیانپور در گفت‌وگویی اظهار کرد: جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط هواپیما، قطار و افزایش نرخ عوارض جاده‎ای را ندارد.

وی ادامه داد: باید به سمت کاهش قیمت پیش رویم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به اینکه ۳۵ درصد ارزش پول ملی کشور تقویت شده به همان تناسب باید خدمات ارائه شود و متناسب با آن قیمت‎ها را کاهش داد.

کیانپور با اشاره به اینکه متأسفانه بالا بودن نرخ عوارض جاده‌ای موجب اعتراض و نارضایتی مردم و مسافران شده است، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه این نرخ‌گذاری متعادل و متناسب نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شاهدیم در چندسال اخیر اغلب آزادراه‌های کشور توسط بخش خصوصی ساخته شده و سرمایه‌گذاران برای برگشت سرمایه و سود اقدام خود به دریافت عوارض از مسافران کنند و این درحالیست که نباید تمام فشار مالی برای برگشت سود و سرمایه بر دوش مردم باشد.

وی بیان کرد: راه حل کاهش عوارض جاده‌ای این است که طول مدت بهره‌برداری توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی بیشتر و قیمت عوارضی کمتر لحاظ شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با این اوصاف و به دنبال گرانی عوارض آزادراهی در شرایط کنونی، عده‌ای از مردم از جاده‌های قدیمی استفاده می‌کنند تا هزینه عوارض را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: این مهم در تناقض با سیاست کلان دولت در حوزه آزادراه سازی است.

کیانپور خاطرنشان کرد: هدف دولت‌ها این بوده که با توسعه آزادراه‌ها، از میزان تصادفات جاده‌ای بکاهند و این درحالیست که با گرایش مردم به استفاده از جاده‌های قدیمی قطعاً شاهد افزایش سوانح جاده‌ای خواهیم بود که تمهیداتی در این راستا اندیشیده شود.

وی گفت: همچنین میزان خدمات ارائه شده متناسب با میزان عوارض دریافتی نیست.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *