دمام بوشهری در موزه آسیا پاسیفیک لهستان قرار گرفت

گروه فرهنگی هنری «هومهر» از استان بوشهر در آخرین اجرای ویژه‌ برنامه‌های تجلی حقیقت در کشور لهستان، در موزه «آسیا پاسیفیک» شهر ورشو، پایتخت این کشور به روی صحنه رفت.

 موزه آسیا پاسیفیک یکی از میزبانان گروه فرهنگی ـ هنری هومهر بوشهر بود که هنرمندان بوشهری در آخرین روز اجرای خود در سالن آمفی تئاتر این موزه روی صحنه رفته و آیین‌های سنتی عزاداری بوشهر را اجرا کردند.

بنا بر اعلام روابط عمومی گروه هومهر، در این مراسم ابتدا نمایش تعزیه «مهلت» به کارگردانی “غلامحسین بارونی” و نقش آفرینی “احمدرضا قربانی” و “عباس بارونی” به روی صحنه رفت و سپس آیین سنج و دمام بوشهری و آیین موسیقیایی تعزیت حسینی با استفاده از نوحه‌های معروف بوشهری توسط هنرمندان گروه هومهر اجرا شد.

در ادامه نمایش «عشق اعلی» به کارگردانی “مهدی جلالی” و با بازی “مهدی ضیغمی نژاد” و “احمدرضا قربانی” به روی صحنه رفت که مورد توجه تماشاگران قرار گرفت.

از حاشیه های مهم این مراسم پوشش خبری و تصویری تلویزیون ملی لهستان از این آیین بود که در پایان با عوامل برگزاری این مراسم مصاحبه‌ای انجام دادند. همچنین حضور سفیر ایران در لهستان، اساتید و دانشجویان زبان فارسی دانشگاه ورشو و جمعی از ایرانیان مقیم ورشو از نکات قابل توجه آخرین اجرای گروه هومهر بود.

در این آیین گروه فرهنگی هنری هومهر هدایایی شامل دمام، فلوت و آثار دیگری از جمله مجموعه عکس‌های هنرمندان بوشهری را به رسم یادبود به مدیر موزه آسیا پاسیفیک ورشو اهدا کردند و ساز دمام و فلوت در لیست سازهای موجود در موزه آسیا پاسیفیک قرار گرفت.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *