هزار پله ارمنستان

ارمنستان یکی از زیباترین کشورهای آسیایی است که با سفر به آن می‌توانید از طبیعت زیبا و تاریخ کهن آن لذت ببرید.

بنابر اعلام لحظه آخر، تور ارمنستان در سال‌های اخیر بین گردشگران ایرانی طرفداران بسیاری به دست آورده که یکی از دلایل آن می‌تواند هزینه و قیمت پایین سفر به این کشور باشد. در این کشور تعداد زیادی جاذبه گردشگری وجود دارد که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست، هزار پله ارمنستان ازجمله دیدنی‌های منحصربه‌فرد این کشور است که ما در ادامه این مقاله به معرفی آن خواهیم پرداخت، بنابراین برای آشنایی بیشتر با کاسکاد یا هزار پله ارمنستان با ما همراه باشید.

کاسکاد که به هزار پله ارمنستان نیز معروف است، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر ایروان است. این مکان که به‌صورت راه‌پله و پلکان هست، دارای ارتفاعی در حدود ۱۱۸ متر است که ساخت آن در سال ۱۹۷۱ میلادی شروع‌شده و در سال ۱۹۸۰ میلادی نیز تکمیل‌شده است. کاسکاد درواقع جایی است که شما باید بیش از ۵۰۰ پله را طی کنید تا یک نمای پانورامای بسیار زیبا از شهر ایروان و کوه آرارات داشته باشید. البته گردشگران تور ارمنستان خوب است بدانند که اگر برای کسی بالا رفتن از این تعداد پله مشکل باشد، می‌تواند از سیستم پله‌برقی متناسب با ارتفاع که در این مجموعه تعبیه‌شده، استفاده کنند.

با رسیدن به بالای کاسکاد، شهر زیر پای شما قرار خواهد گرفت و چشم‌انداز زیبایی از کوه آرارات و ایروان مقابل چشمانتان خواهد بود. همچنین در بالای هزار پله مرکز هنر کافسجیان (Cafesjian) قرارگرفته که گردشگران تور زمینی ارمنستان می‌توانند از آثار هنری، مجسمه‌های فلزی حیوانات و ظروف سنتی مثل کتری چای، گربه آهنی و مجسمه معروف زن سیگاری دیدن کنند. البته لازم به ذکر است که داخل این مجموعه آثار هنری مدرنی نیز وجود دارد.

در محوطه کاسکاد همچنین تعداد زیاد مجسمه در طرح‌ها و اشکال مختلف وجود دارد که می‌تواند به‌نوبه خود توجه گردشگران را به خود جلب کنند، اکثر این مجسمه‌ها توسط مجسمه‌سازان معروف و صاحب نامی همچون لین چادویک، بری فلاناگان، پل کاکس و … ساخته‌ شده‌اند.

 

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *