گنجینه بزرگ موزه «طاق سبز» به سرقت رفت

سارقان با دستبرد زدن به موزه «طاق سبز» یکی از بزرگترین نگهدارنده مجموعه جواهرات اروپا، صدها قطعه جواهر را به سرقت بردند.

به گزارش گاردین، سارقان روز گذشته با هدف قرار دادن ‌موزه «طاق سبز» واقع در «درسدن» شهری در شرق آلمان، سه مجموعه گرانبها از جواهرات متعلق به قرن هجدهم را به سرقت بردند. رسانه‌های آلمان از این سرقت به عنوان بزرگترین سرقت در نوع خودش از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون یاد کرده‌اند.

این سرقت بزرگ، صبح روز دوشنبه با ایجاد آتش‌سوزی و مختل کردن سیستم امنیتی موزه و تاریک کردن فضای اطراف صورت گرفت.

با اینکه برق موزه قطع شده بود، یکی از دوربین‌های مدار بسته تصویر دو مرد را که به موزه «طالق سبز» وارد شدند، ثبت کرده است.

به گفته رئیس پلیس شهر «درسدن»، سارقان یک پنجره را شکستند و با بریدن فنس به یکی از اتاق‌های محل نگهداری جواهرات این موزه وارد شدند.

افسران پلیس با فاصله چند دقیقه پس از وقوع این سرقت در موزه حاضر شدند، اما مظنونین محل را ترک کرده بودند.

رسانه‌های آلمانی ارزش جواهرات به سرقت رفته را تا هزاران میلیون یورو برآورد کرده‌اند اما «ماریون اکرمن» مدیر مجموعه‌های هنری شهر «درسدن» معتقد است که تعیین ارزش آثار به سرقت رفته غیر ممکن است.

«اکرمن» بیان کرد:«نمی‌توانیم برای این مجموعه به سرقت رفته ارزش تعیین کنیم چراکه فروختن این آثار غیرممکن است.»

به گفته «اکرمن»، آثار ربوده شده شامل سه مجموعه تاریخی از الماس‌های تراشیده‌شده متعلق به قرن هجدهم است.

موزه «طاق سبز» که توسط «آگوستوس دوم»  شاه «ساکسن» در سال ۱۷۲۳ تاسیس شده است به عنوان یکی از ۱۲ موزه‌ای محسوب می‌شود که گنجینه بزرگ آثار هنری «درسدن» را در خود جای داده است. از آن جایی که برخی از اتاق‌های این موزه با رنگ سبز تزئین شده‌اند، موزه «طاق سبز» نام گرفته است.

«طاق سبز» که یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های جهان شناخته می‌شود محل نگهداری یاقوت کبود ۵۴۷٫۷۱ قیراطی است که توسط «تزار پیتر یکم روسیه» هدیه شده است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *