مسدود شدن دامنه‌های غیرایرانیِ «فارس» به دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا

دامنه‌های غیرایرانیِ خبرگزاری «فارس» به دلیل تحرم‌های آمریکا، مسدود شده و تنها دامنه «ir.» این خبرگزاری در دسترس است.

به گزارش عکس فارسی، از ساعاتی قبل (جمعه‌شب) دامنه‌های «com.» و «net.» متعلق به خبرگزاری فارس از دسترس خارج شده و این خبرگزاری، دلیل این مسأله را «دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا» عنوان کرده است.

این خبرگزاری نوشت: «در ایمیلی که از طرف سرویس‌دهنده بین‌المللی این دامنه برای خبرگزاری فارس ارسال شده، به صراحت دلیل این انسداد غیرقانونی “دستورالعمل مقرر شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) و قرار گرفتن این خبرگزاری در فهرست SDN” عنوان شده است.» این خبرگزاری همچنین ساعاتی بعد خبر داد که در حال حاضر دسترسی همه مخاطبان به دامنه «ir.» این خبرگزاری امکان‌پذیر است.

SDN یا «شبکه نرم‌افزار محور» مکانیزمی در شبکه‌های کامپیوتری برای شکل دادنِ بهتر ترافیک شبکه و ارائه خدمات با دسترسی آسان‌تر است.

یورونیوز نیز در خبری که در این رابطه منتشر کرده، این خبرگزاری را «نزدیک به سپاه» معرفی کرده و ضمن تأیید مسدود شدن دامنه‌های بین‌المللیِ این وبسایت از روز جمعه، خبر داده که «این کار به دستور وزارت دارایی ایالات متحده آمریکا انجام شده است».

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *