توقف پروازهای رفت و برگشت ایران‌ چین در پی شیوع کروناویروس

وزیر بهداشت از توقف موقت پروازهای رفت و برگشت ایران – چین در پی شیوع کروناویروس جدید خبر داد.

به گزارش عکس فارسی ، دکتر سعید نمکی با بیان این که همکاران وزارت بهداشت در تمامی مبادی ورودی کشور اعم از مبادی دریایی، هوایی و زمینی مستقر شده‌اند، گفت: همکاران ما تمام موارد مشکوک بیماری کروناویروس جدید را کنترل کرده و تا این لحظه موردی از ابتلا به کرونا ویروس جدید در کشور گزارش نشده است.

وی افزود: با تصمیم شب گذشته سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اعلام اضطرار در رابطه با این بیماری، امروز صبح نامه خدمت دکتر جهانگیری – معاون اول رئیس‌جمهوری – تقدیم و از ایشان تقاضا کردم که تدابیر ویژه و جدیدی را درباره برخورد با کرونا ویروس اتخاذ کنیم. از جمله این که به‌صورت موقت پروازهای رفت و برگشت با کشور چین را محدود کنیم. بر این اساس در نشستی که امروز آقای جهانگیری به صورت اضطراری با حضور وزیر راه، وزیر امور خارجه، وزیر کشور ، وزیر گردشگری و سخنگوی دولت تشکیل دادند، تصمیم بر این شد که پروازهای رفت و برگشت مان به چین فعلاً متوقف شود.

او درباره نحوه برگرداندن ایرانیان مقیم چین گفت: برای هموطنانی که در چین حضور دارند و مایل به بازگشت به وطن هستند باید با سیستمی ویژه پروازهای ویژه‌ای را بفرستند تا این عزیزان بتوانند به کشور بازگردند. بعد از ورود آنها به کشور وزارت بهداشت با نظارت ویژه در رابطه با آلودگی یا عدم آلودگی آنها به ویروس وارد عمل می شود. بر این اساس قرار شد، تدارکی دیده شود تا ۷۰ نفر از دانشجویان که در شهر ووهان چین گرفتارند و طبق گزارش‌های دولت چین آلودگی ندارند، با همکاری وزارت خارجه طی هفته آینده به کشور بازگردند. البته همه این موارد به همکاری و اجازه دولت چین موکول است. بعد از ورود این افراد به کشور، دو هفته آنها را قرنطینه کرده و سپس تحویل خانواده‌ها می دهیم.

وزیر بهداشت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، تاکید کرد: البته این تصمیمات به صورت موقت اتخاذ شده و تصمیمات دائمی محسوب نمی شوند. بنابراین به محض تغییر شرایط، تصمیمات جدیدی را گرفته و به مردم اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *