بداقبالی هزار دستگاه خودرو هیوندای در گمرک باهنر

مدیر کل گمرک شهید باهنر اعلام کرد: ۱۰۰۱ دستگاه خودروی وارداتی (هیوندای النترا) دراین گمرک باقی مانده که همه امور گمرکی آنها انجام شده و پروانه سبز الکترونیکی دارند ولی به دلیل مصادف شدن با مصوبه ممنوع الخروج شدن نتوانستند ازگمرک خارج شوند.

به گزارش عکس فارسی، مهدی رضایی در حاشیه بازدید از گمرک شهید باهنر در جمع خبرنگاران درباره‌ی دپوی خودروهای وارداتی در این گمرک ، اظهار کرد: ۱۱۶۷ دستگاه خودرو در این گمرک وجود دارد که ۱۰۰۱ دستگاه آن هیوندای النترا بوده و همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده و پروانه سبز الکترونیکی دریافت کرده‌اند اما به دلیل این که تا قبل از مصوبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ هیات وزیران (مبنی بر ممنوع الخروج بودن خودروهای وارداتی) نتوانستند از گمرک خارج شوند، همچنان در این گمرک مانده‌اند.

به گفته‌ی وی، این خودروها با ارز آزاد وارد کشور شده‌اند و امور ترخیص این خودروها انجام شده و آماده ترخیص از گمرک بوده‌اند اما به دلیل این که برای خروج از گمرک باید دستگاه “رو رو” تامین می‌شد، نتوانستند این دستگاه را تامین کنند که دو روز بعد این مصوبه صادر و اعلام شد که دیگر هیچ خودرویی حق خروج از گمرک را ندارد؛ لذا این خودروها هم که همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده بود و پروانه سبز الکترونیکی برای  ترخیص از گمرک داشتند، نتوانستند ترخیص شوند و در گمرک شهید باهنر مانده‌اند.

وی اظهار کرد: ۱۶۶ دستگاه دیگر از خودروهای وارداتی که در گمرک باهنر باقی مانده‌اند هیچ کدام از کارهای گمرکی آنها انجام نشده و صاحبان آنها  حتی اجازه‌ ثبت اظهار نامه را هم ندارند.

به گفته‌ی رضایی، تعداد اندک و انگشت شماری از این ۱۶۶خودرو موجود در گمرک باهنر خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی هستند که از قبل وارد شده‌اند و نباید ترخیص شوند و در این زمینه سازمان جمع آوری اموال تملیکی در حال بررسی و انجام اقدامات لازم است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *