جشنواره مستند سالونیکا به تعویق افتاد

ترس از شیوع ویروس کورنا، برگزاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی مستند سالونیکا در کشور یونان را به زمان دیگری موکول کرد.

به گزارش  عکس فارسی به نقل از هالیوود ریپورتر، در فاصله تنها چند روز به آغاز بیست و دومین جشنواره مستند سالونیکا، مسئولان برگزاری این رویداد سینمایی تصمیم گرفتند در پی افزایش نگرانی‌های بین‌المللی در خصوص شیوع ویروس کرونا، برگزاری جشنواره را به زمان دیگری موکول کنند.

این رویداد سینمایی مستند قرار بود از تاریخ ۵ تا ۱۵ مارس (۱۵ تا ۲۵ اسفند) برگزار شود.

مسئولان جشنواره مستند سالونیکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که امنیت و سلامت کارکنان، مخاطبان جشنواره، ساکنین شهر و میهمانان یونانی و بین‌المللی در اولویت قرار دارد و به همین دلیل جشنواره در اواخر می (اوایل ژوئن) برگزار خواهد شد.

جشنواره مستند سالونیکا در یونان تنها یکی از رویدادهایی است که به سبب شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است. جشنواره فیم هنگ‌کنگ نیز که قرار بود در فوریه برگزار شود به زمانی بین ماه مارس تا اوت موکول شد و هفته گذشته جشنواره «خاور دور» در ایتالیا هم تاریخ برگزاری بیست و دومین دوره خود را از ۲۴ می تا ۲ آوریل به ۲۶ ژوئن تا ۴ جولای تغییر داد.

زمزمه‌هایی نیز درباره تغییر در تاریخ برگزاری هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کن نیز شنیده می‌شود اما مسئولان این جشنواره معتبر سینمایی اعلام کردند برای تصمیم گیری در این باره هنوز خیلی زود است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *