گروه‌ خونی A با خطر ابتلای به کووید ۱۹

بر اساس یک مطالعه مقدماتی جدید درباره ارتباط بین گروه‌های خونی خاص و افزایش یا کاهش احتمال بستری شدن به واسطه ابتلا به کووید ۱۹، افراد دارای گروه خونی A ممکن است بیشتر از افراد با گروه‌های خونی دیگر در معرض خطر باشند.

به گزارش سایت پارس، دانشمدان چینی با بررسی بیش از دو هزار و ۱۷۳ فرد بستری مبتلا به کووید ۱۹ اعلام کردند که نسبت افراد دارای گروه خونی A در بین گروه‌های بستری شده با کووید ۱۹ به طور قابل توجهی بالاتر از جمعیت عمومی است.این تحقیق می‌گوید که نسبت افراد دارای گروه خونی O در بین بستری شده‌ها به طور قابل توجهی پایین‌تر از جمعیت عمومی است.

گفته شده داده‌های این تحقیق از افرادی که علائم آنها شدید بوده و نیاز به بستری داشته‌اند، به دست آمده است نه کسانی که دارای علائم خفیفی بودند و در خانه نیاز به مراقبت داشتند. همچنین به گفته محققان افراد دارای گروه خونی A نباید نگران باشند زیرا نتایج این مطالعه اولیه است. اما اگر تحقیقات بیشتر یافته‌های این مطالعه را تأیید کند، می‌تواند به متخصصان پزشکی در شناسایی افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند و نیاز به بستری در اثر عفونت با ویروس جدید را دارند، کمک کند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *