درخواست مسلمانان ایتالیایی برای پخش قرآن از تلوزیون

نمایندگان انجمن‌های اسلامی استان ونتو از استاندار درخواست نمودند که فضایی چند دقیقه‌ای در شبکه‌های تلویزیونی استانی به آنها داده شود تا بتوانند به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان به زبان ایتالیایی قرآن بخوانند.

به گزارش وب‌سایت خبری تحلیلی پارس، «ایل جورناله» ایتالیا گزارشی خبری تحت عنوان «ویروس کرونا، مسلمانان اکنون می‌خواهند در تلویزیون قرآن بخوانند. درخواست از زایا» [فرماندار استان ونتوی ایتالیا] منتشر کرد.

چکیده این گزارش به شرح زیر است:

۱- نمایندگان انجمن‌های اسلامی استان ونتو از لوکا زایا، استاندار (استان ونتوی ایتالیا) درخواست نمودند که فضایی چند دقیقه‌ای در شبکه‌های تلویزیونی استانی به آنها داده شود تا بتوانند به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان به زبان ایتالیایی قرآن بخوانند. رمضان امسال ماهی بی‌سابقه برای حدود ۱.۸ میلیارد مسلمان در جهان به شمار می آید.

۲- هدف، سبک‌تر کردن فضا در دوران قرنطینه است. جامعۀ اسلامی در هر صورت از برگزاری نماز جماعت و ترتیب دادن مهمانی‌های شبانه چشم پوشی خواهد کرد و مراکز فرهنگی خود مانند نمازخانه‌ها را تعطیل خواهد کرد.

۳- به عقیدۀ آنها اسلام مانند مسیحیت دین اجتماع است بدین منظور آنها خواستار یک فضای تلویزیونی شدند. تانجی، سخنگوی آنها از زایا، استاندار ونتو خواست در این رابطه راه حلی سر راه آنها قرار دهد.

۴- وی گفت که امسال مسلمانان در ماه رمضان به جای حضور در جمع در خانه‌های خود می مانند. ما  از مسلمانان خواستیم روز جمعه گوشه ای از خانۀ خود را به مسجد تبدیل نمایند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *