شیوع غیرمنتظره یک کشتی در سواحل ژاپن

موارد ابتلا به کووید-۱۹ در بین خدمه‌ی یک کشتی بدون مسافر و مستقر در ناگازاکی ژاپن رو به افزایش بوده و هشداری را برای مقامات ژاپنی به همراه داشته که به تازگی شیوع گسترده‌ای از این ویروس را در کشتی‌های خود پشت سر گذاشته بودند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی پارس، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در بین خدمه کشتی “کاستا آتلانتیکا” از ۴۸ مورد در روز پنج‌شنبه به ۹۱ مورد رسیده است.

به گفته مقامات ژاپنی، از حدود ۲۹۰ خدمه این کشتی تست کروناویروس گرفته شده که به تازگی جواب آزمایش حدود ۶۰ نفر دیگر نیز مثبت اعلام شده است.

این کشتی که در آب‌های ژاپن لنگر انداخته متعلق به چند شرکت چندملیتی است که البته اکثریت مالکیت آن متعلق به چین است.

افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در کشتی‌ها، این صنعت را وادار به متوقف کردن سفرهای جدید در اواسط ماه مارس کرد.  بسیاری از کشتی‌ها در اواسط سفرهای خود مجبور به توقف و اعمال قرنطینه شدند که این امر شرکت‌های کشتیرانی را برای فرستادن مسافران به بنادر با مشکلات زیادی مواجه کرد.

حتی هم‌اکنون نیز خدمه بسیاری از کشتی‌ها در سراسر جهان در کشتی‌ها گرفتار مانده‌اند.

این امر توجه دولت ژاپن را که اخیرا با شیوع گسترده‌ کروناویروس جدید در کشتی مسافرتی “دایموند پرینسس” مواجه بوده و زمانی این کشتی بیشترین تجمع مبتلایان به کووید-۱۹ را در خارج از چین به خود اختصاص داده بود، به خود جلب کرده است.

وزیر بهداشت ژاپن اعلام کرده به زودی از تمامی خدمه کشتی مسافرتی “کاستا آتلانتیکا” که مسافری ندارد، تست کرونا خواهد گرفت.

با توجه به اینکه اولین مورد ابتلا به کووید-۱۹ در این کشتی روز دوشنبه تایید شد اما این کشتی برای هفته‌ها بدون هیچ مسافری در بندر لنگر انداخته و خدمه آن نیز کشتی را ترک نکرده بودند، تحقیقات در مورد چگونگی آغاز شیوع کروناویروس در آن آغاز شده است.

بنابر گزارش بلومبرگ، وزیر بهداشت ژاپن اعلام کرده است که ظاهراً چند نفر از خدمه کشتی مسافرتی “کوستا آتلانتیکا” به طور مقطعی از کشتی خارج شده بودند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *