جایگاه جهانی ایران در حوزه زیست فن آوری

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: ایران جزو پنج کشور اول آسیا در حوزه زیست فناوری و صاحب رتبه ۱۶ دنیا از لحاظ تولید مقالات علمی است.

به گزارش وب سایت خبری تحلیلی پارس، مصطفی قانعی با اشاره به تاکیدات سند چشم انداز زیست‌فناوری کشور، افزود: بر اساس این سند مقرر شده است که ایران تا پایان این برنامه با کسب ۳ درصد از سهم بازار جهانی، بخشی از این بازار پرسود را کسب کند و بر این اساس، تلاش‌های انجام شده از سوی محققان موجب شد تا نام ایران در بین پنج کشور اول آسیا در زیست‌فناوری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این جایگاه سبب شده که کشور از اهداف سند چشم‌انداز حرکت کند، یادآور شد: علاوه بر آن رتبه ایران از نظر تولید مقالات علمی در دنیا ۱۶ است که این رتبه در حوزه مقالات زیستی به مقام ۱۳ رسیده است.

قانعی اظهار کرد: ما در تلاش هستیم تا زیست فناوری را به قله‌های جهانی برسانیم و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جوانان کشور را به دنیا اثبات کنیم.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *