استفاده از ماسک در فرانسه اجباری میشود

مقامات فرانسه اعلام کردند که استفاده از ماسک در مدارس و سیستم حمل و نقل عمومی این کشور اجباری می‌شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی پارس، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه گفت: همزمان با کاهش محدودیتهای اعمال شده به دلیل شیوع کروناویروس استفاده از ماسک در مدارس مقطع راهنمایی و سیستم حمل و نقل عمومی اجباری می‌شود.

قرار است از یازدهم ماه آینده میلادی (ماه مه) محدودیتهای تردد ناشی از شیوع کروناویروس برداشته شود. همچنین مدارس به تدریج بازگشایی شده و ابتدا فعالیت مهدهای کودک و مدارس ابتدایی آغاز می‌شود.

همچنین طبق مقررات جدید دانش آموزان ۱۱ تا ۱۵ ساله ملزم به استفاده از ماسک هستند. علاوه بر این، فروشگاهها و

مغازه هایی که تامین کننده مایحتاج ضروری مردم نیستند نیز می‌توانند از یازدهم ماه مه فعالیت خود را آغاز کنند هرچند کافه‌ها و رستوران‌ها اجازه فعالیت ندارند.

نخست وزیر فرانسه تاکید کرد: مغازه داران از این حق برخوردارند تا از مشتریان درخواست کنند از ماسک استفاده کنند و همچنین لازم است فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، فرانسه یکی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع بالای بیماری کووید-۱۹ بوده است. روز گذشته (سه شنبه) تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در فرانسه ۳۶۷ مورد افزایش داشت و به رقم ۲۳ هزار و ۶۶۰ مورد رسید.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *