توزیع واکسن چالش کلیدی مقابله با کووید-۱۹

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: توزیع واکسن کروناویروس و نه تولید آن، چالش کلیدی در فرایند مقابله با این ویروس است.

به گزارش سایت پارس، محققان در سراسر جهان در تلاش هستند تا هرچه سریع‌تر واکسن موثر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ که اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد و به سراسر دنیا گسترش پیدا کرد، ساخته شود.

«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی تاکید کرد: توزیع واکسن کروناویروس و نه تولید آن، چالش کلیدی در فرایند مقابله با بیماری کووید-۱۹ است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت افزود: گام نهایی موفقیت، سرعت در ارائه تجهیزات و روش‌های درمانی مقابله با کووید-۱۹ نیست بلکه توزیع مناسب و عادلانه آن‌ها حائز اهمیت است. هیچ یک از ما نمی‌توانیم پذیرای دنیایی باشیم که در آن برخی از مردم در برابر ویروس مصون هستند و برخی دیگر در معرض آن باشند.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، همچنین «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خواستار آن شد تا تست‌های تشخیصی ارزان قیمت، واکسن و روش‌های درمانی موثر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ ارائه و تولید شود. وی تاکید کرد که این تجهیزات به کنترل همه‌گیری بیماری کمک می‌کند و باید در اختیار همه مردم جهان باشد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *