وضعیت صنایع‌دستی بد بود، بدتر هم شد!

مدتی است که نگرانی‌ ناشی از مبتلا نشدن به یک بیماری ناشناخته با دغدغه‌های معیشتی ترکیب شده و معجون بدی را به وجود آورده است. انگار «غم نان» در شرایطی عجیب و نابرابر با دغدغه «حفظ جان» در حال رقابت است.

به گزارش سایت پارس، با تعطیل شدن بسیاری مشاغل و اصناف برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در کشور، مشکلات معیشتی و ترس از بیکار شدن هم به دغدغه‌های مردمی اضافه شده است. قشر عظیم هنرمندان و صنعت‌گران صنایع‌دستی و به‌ویژه آنهایی که در روستاها مشغول به کار بودند نیز از این جمله‌اند که بیکاری آنها در این روزهای کرونایی برای برخی از فعالان این حوزه دغدغه‌آفرین شده است.

این درحالی است که وضعیت تولید و فروش صنایع‌دستی به‌ویژه در میان تولیدکنندگان روستایی پیش از شیوع ویروس کرونا هم چندان قابل قبول نبود و حالا با کاهش شدید فروش‌های پایان سال ۹۸ و تعطیلی کلیه نمایشگاه‌های نوروزی صنایع‌دستی بازار فروش صنایع دستی بیش از پیش کساد شده است.

در این میان آنچه در شرایط فعلی حائز اهمیت است و بارها نیز از سوی کارشناسان حوزه صنایع‌دستی مورد تاکید قرار گرفته است، رسیدگی معاونت صنایع دستی به هنرمندان و به‌ویژه آن دسته از هنرمندان روستایی است که به‌صورت مستقل در کارگاه‌ها یا خانه‌هایشان مشغول به کار بوده‌اند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *