شکستن رکورد افزایش روزانه مبتلایان کرونا در روسیه

روسیه با ثبت ۱۱ هزار و ۲۳۱ مورد ابتلای جدید به کروناویروس در ۲۴ ساعت اخیر رکوردی جدید از افزایش روزانه شمار مبتلایان از خود بر جای گذاشت.

به گزارش سایت پارس ، شمار مبتلایان جدید به بیماری کووید-۱۹ امروز (پنج‌شنبه) در روسیه ۱۱ هزار و ۲۳۱ نفر اعلام شد. هم‌چنین شمار قربانیان ۲۴ ساعت گذشته‌ی این کشور ۸۸ نفر اعلام شده است.

این افزایش رکوردشکن باعث شد تا روسیه با پیشی گرفتن از آلمان و فرانسه در فهرست جهانی مبتلایان کرونا از رتبه هفتم در رتبه پنجم قرار گیرد.

روسیه اکنون رتبه دوم سریع‌ترین گسترش شیوع کرونا در جهان را پس از ایالات متحده آمریکا در اختیار دارد.

تاکنون ۱۷۷ هزار و ۱۶۰ نفر در روسیه به کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۶۲۵ نفر جان خود را از دست داده و ۲۳ هزار و ۸۰۳ نفر بهبود یافته‌اند.

از روز یک‌شنبه افزایش روزانه شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از ۱۰ هزار مورد رسیده است. این روند بر خلاف کشورهای غرب اروپا است که پس از کاهش میزان موارد جدید مرگ و میر ناشی از این بیماری، اقدام به رفع تدریجی محدودیت‌های قرنطینه‌ای کرده‌اند.

در روسیه نیز قرنطینه‌ای تقریبا ناکارآمد تا ۱۱ ماه مه در حال اجراست و مقامات این کشور اعلام کرده‌اند که بسته به میزان شیوع کرونا در مناطق مختلف برداشته یا تمدید خواهد شد.

مسکو، پایتخت روسیه که اکنون به عنوان مرکز شیوع کرونا در این کشور شناخته می‌شود، تاکنون ۸۵ هزار و ۹۷۳ مورد ابتلا و ۸۶۶ مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ را به ثبت رسانده‌ است.

به رغم افزایش شدید و سریع موارد ابتلا به کرونا در روسیه، میزان رسمی مرگ و میر ناشی از آن در مقایسه با کشورهایی از جمله ایتالیا، اسپانیا و ایالات متحده بسیار پایین‌تر مانده است.

بنا بر گزارش مسکو تایمز، مقامات روسیه علت پایین بودن شمار قربانیان کرونا در این کشور را بستن سریع مرزهای کشور و هم‌چنین تست‌گیری گسترده و ردیابی تماس مبتلایان اعلام کرده‌اند اما بسیاری از منتقدان نسبت به درست بودن شمار قربانیان اعلام شده تردید دارند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *