استون مارتین ۱۱۹ میلیارد پوند ضرر کرد

شرکت خودروسازی استون مارتین به تازگی از افت شدید میزان سودآوری خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی تحت تاثیر بحران پاندمی کرونا خبر داده است.

به گزارش سایت پارس، استون مارتین به عنوان یک شرکت خودروسازی بریتانیایی که به تولید و عرضه خودروهای لوکس و اسپرت در جهان شهرت دارد، به تازگی با انتشار یک گزارش مالی اعلام کرده است که میزان فروش سالانه آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضای مشتریان در بازارهای جهانی ۳۱ درصد کاهش یافته است.

این شرکت همچنین از یک ضرر و زیان ۱۱۹ میلیون پوندی معادل ۱۴۶ میلیون دلاری در نخستین فصل از سال ۲۰۲۰ میلادی سخن گفته است.

اندی پالمر، مدیر ارشد اجرایی استون مارتین در این خصوص خاطرنشان کرده است: بحران پاندمی کرونا و تعطیلی کارخانه ها و بازارهای جهانی فروش خودرو تاثیر و تبعات منفی بسیار بزرگی بر عملکرد مالی ما در در سه ماهه نخست سال جاری میلادی داشته است.

این شرکت همچنین همزمان با کاهش میزان فروش خود به علت شیوع گسترده این ویروس خطرناک و مرگبار، بخشی از کارکنان خود را تعدیل نیرو کرد و حقوق مدیران ارشد خود را کاهش داد تا بتواند از پس مدیریت مالی این شرکت در زمان بحران کرونا برآید.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *