بازگشایی سومین بازار بزرگ سینمایی جهان

بخشی از مجموعه سینماهای اصلی در کشور ژاپن پس از چند ماه تعطیلی به دلیل ویروس کرونا، بار دیگر فعالیت خود را از سر گرفتند.

به گزارش سایت پارس به نقل از ورایتی، دولت ژاپن از اواسط ماه آوریل و در واکنش به شیوع ویروس کرونا به تعطیلی سینماها در توکیو و دیگر شهرهای این کشور دستور داد اما با کنترل نسبی این بیماری در ژاپن، بخشی از سینماها در این کشور به صورت آزمایشی بازگشایی شدند.

ژاپن سومین بازار بزرگ سینمایی جهان پس از آمریکا و چین است و آغاز مجدد فعالیت سینمایی در این کشور حاکی از قدمی بزرگ به سوی آغاز مجدد فعالیت سینماها در سطح جهانی خواهد بود. مقام‌های چین نیز هفته گذشته اعلام کردند به سالن‌های سینما اجازه داده خواهد شد تا به شرط رعایت دستورنامه‌های ایمنی دوباره کار خود را آغاز کنند.

«توهو سینما» که بزرگترین مجموعه سینماهای زنجیرهای در ژاپن است روز سه‌شنبه اعلام کرد ۱۰ مجموعه سینمایی را در مناطقی با کمترین موارد ابتلا به ویروس کرونا بازگشایی می‌کند. سینماهای سراسری «آئون» نیز از آغاز فعالیت ۲۷ مجموعه چندمنظوره سینمایی در ژاپن از تاریخ ۱۸ می خبر داد.

«شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن اوایل هفته اعلام کرد که دولت در تلاش برای برداشتن حالت اضطراری در ۳۴ بخش از کشور است که موارد ابتلای کمتری را به ثبت رسانده‌اند، اما شهرهای توکیو، اوساکا و دیگر شهرهای پرجمعیت ژاپن همچنان در شرایط قرنطینه خواهند ماند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *