برگزاری نشست مجازی بررسی جایگاه امروز فرش در صنایع دستی

مدیر موزه ملی فرش ایران اعلام کرد که نشست مجازی بررسی جایگاه امروز فرش در صنایع دستی ایران، صبح روز شنبه (۱۷ خردادماه) در گفت‌وگوی آنلاین با سیدعبدالمجید  شریف زاده برگزار می‌شود.

به گزارش سایت پارس و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پریسا بیضایی در این زمینه توصیح داد: یکی از شاخص‌ترین صنایع‌دستی ایرانیان در طول تاریخ دست بافته‌هایی همچون فرش، گلیم، بوده است. هنر فرش دست‌بافت ایران به دلیل تنوع اقوام دارای تنوع بسیار بالایی شده است که این امر موجب رقابت‌پذیری فرش ایرانی در بین سایر کشورهای تولیدکننده فرش شده است.

بیضایی خاطر نشان کرد: فرش ایران از جایگاه‌های ویژه‌ای در کشورمان برخوردار است؛ چراکه نقش خاصی را در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ایفا می‌کند. فرش ایران علاوه بر اینکه با اقتصاد خانواده‌ها گره خورده است، در اقتصاد کشور نیز نقش مهمی دارد. همچنین این صنعت اعتبار و شهرت ارزنده‌ای را برای کشور فراهم و خلاقیت و هنر و ذوق ایرانی را به جهانیان شناسانده است.

مدیر موزه ملی فرش ایران گفت: در این نشست مجازی علاقه‌مندان می‌توانند روز شنبه (۱۷ خردادماه) ساعت ۱۱ صبح در صفحه موزه در شبکه‌های اجتماعی به نشانی carpet.museum.iran از این نشست استفاده کنند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *