یک گوشی ۵G ارزان قیمت در راه است

تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که نوکیا نیز همچون سایر رقبای قدرتمند خود در حال توسعه و تولید یک گوشی هوشمند جدید ۵G مقرون به صرفه است.

به گزارش سایت پارس، همزمان با توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبکه ۵G در بسیاری از کشورهای جهان در سالهای اخیر شماری از غول‌های تکنولوژی و تولیدکنندگان موبایل نیز به سمت و سوی طراحی، تولید و عرضه گوشی‌های هوشمندی که از این فناوری نوین پشتیبانی می کنند روی آورده‌اند.

بر اساس تازه‌ترین و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت تک رادار، به نظر می رسد که شرکت فنلاندی نوکیا نیز که روزگاری یکی از بزرگترین تولید کنندگان موبایل در جهان به شمار می‌رفت و سهم اعظمی از بازارهای فروش موبایل را به خود اختصاص داده بود، با توسعه و عرضه یک گوشی هوشمند جدید مجهز به فناوری پشتیبانی از شبکه ۵G نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران و علاقمندان را به سمت و سوی خود جلب کند و سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهد.

کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری پیشتر اعلام کرده بودند که میزان عرضه گوشی‌های ۵G در سال آینده میلادی به میزان قابل توجهی رشد و افزایش پیدا خواهد کرد و کاربران نیز با توسعه زیرساخت‌های مربوطه در کشورهای مختلف تمایل بسیار بیشتری برای خریداری و استفاده از آنها خواهند داشت.

از طرفی دیگر، از آنجایی که تاکنون گوشی های مجهز به فناوری شبکه ۵G از قیمت بالایی برخوردار بوده اند، پیش بینی می شود در صورت عرضه و ارائه گوشی های هوشمند مقرون به صرفه و اقتصادی استقبال زیادی از آنها شده و خیل عظیمی از کاربران در کشورهای مختلف به سمت و سوی آن جلب شوند.

به عقیده آنها، بحران پاندمی ویروس کرونا چالش های اقتصادی و مالی متعددی را هم برای مردم و هم برای شرکت های تکنولوژی ایجاد کرده است و طبیعی است که افراد در سال های آینده تمایلی به صرف هزینه های زیاد و هنگفت برای خریداری گوشی نداشته باشند. بنابراین تولید و عرضه گوشی‌های مقرون به صرفه و اقتصادی که از فناوری‌های نوین همچون شبکه ۵G پشتیبانی می کنند، می‌تواند یک معامله برد – برد برای تولید کننده و مصرف کننده به شمار برود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *