عکاس ایرانی در بین منتخبان جوایز جهانی عکاسی سونی ۲۰۲۰ + تصاویر

فهرست برندگان این دوره جوایز جهانی عکاسی سونی در حالی اعلام شد که نام یک عکاس ایرانی در بین منتخبان بخش «‌دیسکاوری» به چشم می‌خورد.

به گزارش سایت پارس به نقل از نشنال،‌ برگزیدگان جایزه جهانی عکاسی سونی ۲۰۲۰ سوژه‌هایی همچون مشکلات محیط زیستی در «آمریکای لاتین»، اعتراضات «هنگ کنگ»‌ و زندگی پناهندگانی که به اروپا مهاجرت کرده‌اند را به ثبت رسانده‌اند.

در این بین نام «‌هاشم شاکری» عکاس ایران در رتبه دوم منتخبان بخش «دیسکاوری» این رقابت عکاسی دیده می‌شود. «شاکری» رتبه دوم این بخش از جوایز جهانی عکاسی سونی را با ثبت مجموعه‌ عکس‌هایی با عنوان «طرد شده از بهشت» و با موضوع پروژه‌های مسکن مهر در اطراف تهران کسب کرد.

«هاشم شاکری»‌ رتبه دوم بخش «دیسکاوری» 
«هاشم شاکری»‌ رتبه دوم بخش «دیسکاوری» 
«هاشم شاکری»‌ رتبه دوم بخش «دیسکاوری» 
«هاشم شاکری»‌ رتبه دوم بخش «دیسکاوری» 

«‌پابلو آلبارنگا» عنوان عکاس سال این رقابت عکاسی را برای مجموعه عکس‌های خود با عنوان «بذرهای مقاومت» که داستان جوامع بومی آمریکای لاتین و تلاش آن‌ها برای حفظت از محیط زیست را به تصویر می‌کشد، به خود اختصاص داد و جایزه ۲۵ هزار دلاری را دریافت کرد.

این رقابت عکاسی شامل بخش‌های معماری، خلاقیت، کشف، مستند،‌ منظره، جهان طبیعت و حیات‌وحش، پرتره، طبیعت بی‌جان، ورزش و بخش جدید سال ۲۰۲۰ یعنی «محیط زیست» نیز می‌شود.

«رابرت هینچ» برای مجموعه عکس‌هایی درباره تاثیرات مخرب صنعت نفت بر اکوسیستم و جوامع «دلتای نیجریه»‌ نخستین برنده بخش «محیط زیست» شد.

«سزار دزفولی» با به تصویر کشیدن چهره نجات‌یافتگان یک کشتی در حال غرق شدن نیز برنده بخش «پرتره» شد.

در ادامه منتخبی از آثار برگزیدگان بخش حرفه‌ای جوایز جهانی عکاسی سونی ۲۰۲۰ را مشاهده می‌کنید:

«رابرت هینچ» برنده بخش «محیط زیست» 
«رونی بنرت» برنده بخش «منظره»‌
«سزار دزفولی» برنده بخش «پرتره» 
«چانگ مینگ کو» برنده بخش «مستند»/ موضوع : اعتراضات هنگ کنگ 
«برنت استرتون» برنده جایزه «طبیعت و حیات وحش»‌/ موضوع:‌ قاچاق مورچه‌خوار پولک‌دار بین آسیا و آفریقا
«الساندرو گاندولفی» برنده بخش «طبیعت بی‌جان»‌ / موضوع : تلاش انسان برای دستیابی به جاودانگی به کمک تکنولوژی، علم پزشکی و رژیم غذایی 
«ساندرا هربر» برنده بخش «‌معماری» / موضوع : کلبه‌های ماهیگیری در کانادا 

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *