کاهش بیش از ۵۰ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نسبت به کاهش حدود ۵۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا از سوی شهروندان و اصناف تهرانی هشدار داد.

به گزارش سایت پارس، مهندس محسن فرهادی در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران،با یادآوری اینکه ستاد ملی کرونا در روز ۱۷ خرداد ماه، مصوبات و تصمیمات مهمی اتخاذ کرد، صدور اجازه یکسری بازگشایی‌ها مانند بازگشایی مهدهای کودک‌ها، آغاز به کار تورهای سیاحتی از تاریخ ۲۴ خرداد ماه و آغاز فعالیت‌های فرهنگی مانند سینماها، تئاتر و … از یکم تیر ماه را از موارد آن برشمرد.

وی با خاطرنشان کردن اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا دو مصوبه مهم دیگر هم داشت؛ توضیح داد: اولین مصوبه این بود که کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور را موظف‌ کرد که با کرونا زندگی کرده و تمام برنامه‌ها و پروژه‌های عملیاتی‌شان را با وجود و زندگی با کرونا اجرایی و عملیاتی کنند. مصوبه مهم دیگر تشدید کنترل‌ها بر روی اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت الزامات محیط و کار در فضای کسب و کار و صنعت بود.

وی در ادامه به تبیین چگونگی اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف مختلف و مردم پرداخت و افزود: تا ۲۷ اردیبهشت ماه وضعیت اجرای پروتکل‌ها در کشور در حد مطلوب بود و تا میانگین ۷۷.۵۷  درصد مردم و کسب و کارها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند که در شهر تهران به ۵۶ درصد می‌رسید.اما متاسفانه تا ۱۵ خرداد ماه این میانگین در کل کشور به ۲۲.۶۶ درصد نزول کرد .

وی با بیان اینکه شهر تهران گلوگاه اصلی مراودات و کسب و کار در کل کشور است، گفت:  به‌۱۰.۵۴ درصد نزول کرد که این موضوع زنگ خطری را برای ما به صدا درمی‌آورد. باید توجه کرد که  عملا زمانی می‌توانیم بازگشایی‌ها را انجام داده و ادامه دهیم و با کرونا همزیستی کنیم و با سلامت فعالیت کنیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. وضعیت مترو، اتوبوس و تاکسی هم به هیمن منوال است و هم از مردم و هم از ارائه دهندگان خدمات عمومی خواهش می‌کنم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *