چرا اپیدمی کرونا هنوز در ایران مهار نشده است؟

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری نسبت به افزایش آمار ابتلا و بستری بیماران مبتلا به کرونا طی روزهای اخیرهشدار داد.

 دکتر پیام طبرسی متخصص بیماری‌های عفونی در گفت‌وگو با سایت پارس با بیان اینکه بر اساس آمار وزارت بهداشت متاسفانه طی ۱۰ روز اخیر با روند افزایشی در ابتلای بیماری کووید ۱۹ روبرو بودیم، گفت: روند ابتلا و بستری طی یک هفته اخیر در تهران افزایش یافته است.

وی منشاء روند افزایشی در تهران را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: اولین عامل ایجاد پیک افزایشی این روزها به مسافرت‌های گسترده تعطیلات عید فطر و چند روز تعطیلی خرداد است، دلیل بعدی این مساله نیز مربوط به بیمارانی است که از استان‌های دارای شیوع بالا به بیمارستان‌های شهر تهران مراجعه کرده‌اند.

وی با یادآوری  افزایش آمار بستری در تهران ، گفت:  به دنبال آن یک بخش جدید برای بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری ایجاد شد.

این پزشک اضافه کرد: در دوره‌های پیک اسفند و فروردین معمولا ۲۵۰ مریض بستری داشتیم که این آمار در اردیبهشت تا اوایل خرداد به ۷۰ بستری رسید و متاسفانه الان مجددا به حدود ۱۸۰ نفر افزایش یافته است. همچنین تغییری در شرایط و وضعیت بیمارن ایجاد نشده و درصد بیماران با شرایط حاد و متوسط مانند گذشته است، به گونه‌ای که از ابتدای شیوع بیماری در کشور بخش آی سی یوی بیمارستان مسیح هیچوقت خالی نشده است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *