افزایش موارد دوقلوزایی در جهان

نتایج یک بررسی نشان می دهد: تعداد موارد دوقلوزایی در جهان طی چندین دهه افزایش یافته است.

به گزارش سایت عکس پارس ، بررسی ها حاکی از آن است که درمان های ناباروری و تاخیر در بارداری موجب شده که تعداد موارد دوقلوزایی در جهان افزایش پیدا کند. از اوایل دهه ۱۹۸۰ تا اوایل ۲۰۱۰ نرخ تولد دوقلوها در سراسر جهان از ۹ به ۱۲ مورد در هر ۱۰۰۰ تولد رسیده است.

در این بررسی تاکید شد: آمار منتشر شده حاکی از آن است که اکنون هر سال تقریبا ۱.۶ میلیون دوقلو متولد می شوند به گونه ای که از هر ۴۲ مورد تولد یک مورد دوقلو هستند.

این مطالعه که اولین تجزیه و تحلیل جامع جهانی در نوع خود است، نشان می دهد این افزایش به دلیل پیشرفت در حوزه باروری با کمک علوم پزشکی مانند IVF و تصمیم زنان به تاخیر در فرزندآوری است زیرا مادران مسن بیشتر احتمال دارد دوقلو به دنیا آورند.

یافته های بدست آمده بر اساس مقایسه آمار تولد دوقلوها در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ از ۱۶۵ کشور است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، به گفته محققان انگلیسی به نظر می آید نرخ فعلی دوقلوزایی بیشترین میزان را داشته است. همچنین بالاترین میزان در آمریکای شمالی و اروپا ثبت شده که این رشد طی سه دوره ۷۱ و ۶۱ درصد بوده است. درحقیقت، دوقلوزایی در تمامی مناطق مورد مطالعه به غیر از آمریکای جنوبی افزایش داشته است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *