بازدید نوروزی رایگان از ۱۰ موزه کشور

در یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه، بازدید مجازی از موزه‌های تهران در نوروز ۱۴۰۰ عملیاتی شد و تورهای مجازی در طول ده روز آینده، ده موزه را نمایش می‌دهند.

به گزارش سایت عکس پارس، نخستین تجربه تورهای مجازی در موزه‌ها از نوروز سال گذشته و در زمان آغاز شیوع کرونا ویروس به سرانجام رسید، زمانی که موزه‌ها حدود سه ماه تعطیل شدند، هر چند در آن زمان مدیر اداره کل موزه‌ها بر لزوم برنامه‌ریزی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در موزه‌ها تاکید داشت که تا زمانِ ادامه‌دار بودن کرونا بتوان این بُعد از موزه‌ها را تقویت کنند، اما در طول ماه‌های گذشته کمتر خبری از به سرانجام رساندن این قول بود تا دست‌کم فرصتی مناسب برای معرفی موزه‌های استانی و شهرستانی و محروم که در آن زمان بر احتمال تعطیلی‌شان تاکید می‌شد، فراهم شود.

بعد از گذشت یک سال از همه اقدامات اولیه و قول و قرارها، کمیته ملی موزه‌ها – ایکوم ایران و  موزه ملی ارتباطات و شرکت ملی پست ایران در تفاهم‌نامه‌ای، اقدامات برنامه‌ریزی مورد نیاز برای برگزاری تورهای مجازی در ده روز پایانی تعطیلات نوروز را انجام دادند.

بر اساس اعلام کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)؛
پخش زنده بازدید از موزه‌های تهران در نوروز ۱۴۰۰
بازدید رایگان و مجازی از موزه ملی ارتباطات و ۹ موزه دیگر با همکاری کمیته ملی موزه‌های ایران از صفحه رسمی آپاراتِ شرکت ملی پست در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است.

تورهای مجازی ۱۰ موزه از چهارم تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ تور مجازی موزه ارتباطات ایران نیز از صفحه اینستاگرام  نیز پخش خواهد شد.  ساعت بازدید از هریک از موزه ها راس ساعت ۱۴ و به مدت یک ساعت خواهد بود.

برنامه زمان‌بندی پخش زنده بازدید موزه‌های تهران از صفحه آپارات شرکت ملی پست و اینستاگرام بر این اساس است.

چهارم فروردین موزه ملی ایران، پنجم فروردین کاخ گلستان، ششم فروردین موزه ارتباطات، هفتم فروردین کاخ نیاوران، هشتم فروردین موزه‌های ارامنه و پمپ بنزین، نهم فروردین موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، دهم فروردین موزه آبگینه و سفالینه‌ها، یازدهم فروردین خانه موزه سیمین و جلال، دوازدهم فروردین موزه صلح و خانه موزه شریعتی و سیزدهم فروردین موزه تنوع زیستی پردیسان خواهد بود.

پخش زنده بازدید مجازی از این موزه‌ها در آپارات به آدرس «http://aparat.com/nationalpost» و پخش زنده این تورهای مجازی در اینستاگرام نیز به آدرس «http://Instagram.com/UpOnProductions» خواهد بود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *