عکسی تکان دهنده از مهاجرت

برنامه «عکس های تکان دهنده» به بررسی عکسی از لحظه سقوط چند تن از مهاجران آفریقایی در آب های مدیترانه که وضعیت آن ها در راه رسیدن به اروپا را به تصویر می کشد، می پردازد.

به گزارش سایت عکس پارس به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که در هر قسمت یکی از عکس‌های ماندگار و تاثیرگذار تاریخ را مورد بررسی قرار می دهد، در این قسمت عکسی تاثیرگذار از دارین زامیت لوپی از مهاجران آفریقایی در دریای مدیترانه که از آن به عنوان مرگبارترین مسیر دریایی جهان یاد می شود، انتخاب کرده است.

این عکس که انعکاس بسیاری در جهان داشت، توجه دنیا را به وضع اسفناک مهاجران آفریقایی جلب کرد و برنده جوایز متعددی از جشنواره های مختلف شد.

دارین زامیت لوپی می‌گوید: پنج هفته را در کشتی ایستگاه امداد دریایی مهاجران گذراندم. آن‌ها در حال جست‌وجو و نجات مهاجرانی بودند که در دریای مدیترانه گرفتار شده بودند. شروع تعطیلات عید پاک بود که با یک قایق به سواحل لیبی رفتیم تا ۱۳۴ آواره‌ای را که در دریا گرفتارشده بودند، نجات دهیم. آوارگان را سوار بر قایق کردیم و من آماده عکاسی از آن‌ها شدم. ناگهان یکی از مهاجران که بر روی قایق ایستاده بود تعادل خود را از دست داد و مانند دومینو یک‌به‌یک مهاجران نیز تعادل خود را از دست دادند و تعدادی از آن‌ها به آب افتادند.

«عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه جمعه ۱۳ اسفند ماه ساعت ۳ و ۱۵ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات ۶ و ۱۵، ۱۰ و ۱۵ و ۱۹ و ۱۵ روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *