درباره گربه ها بیشتر بدانیم

اطلاعات جالبی راجع به گربه ها وجود دارد که شاید قبلا از آن اطلاعی نداشتید.

به گزارش سایت عکس پارس ،گربه‌ها جانوری از خانواده گربه‌سانان و گوشتخوار می باشند. امروزه حدود ۶۰۰ میلیون گربه در سراسر دنیا پراکنده اند و تقریباً در هر جایی که انسان ها زندگی می کنند، آنها نیز وجود دارند. گربه‌ها مانند تمام گربه‌سانان بدن های نازک و انعطاف پذیر دارند.

گربه‌ها در وهله اول حیوانات خانگی محسوب می‌شوند، اما اطلاعات عجیب و غریبی درباره آن‌ها وجود دارد که همه را شگفت زده می‌کند. ما تعدادی از این اطلاعات را برای شما آماده کردیم که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید:

گربه‌ها وقتی احساس راحتی می‌کنند و اطمینان می‌یابند و حتی وقتی بیمار هستند صدایی شبیه غرغر ایجاد می‌کنند، اما جای تعجب این است که این صدا که اصطلاحا خاراندن نامیده می‌شود، باعث سلامت ماهیچه‌ها و استخوان‌ها شده و بهبود آن‌ها را تسریع می‌کند.

گربه‌ها از شنوایی قویتری نسبت به سگ‌ها برخوردار هستند و ۲۰۰ گیرنده بویایی دارند که این موضوع آن‌ها را به یکی از بهترین شکارچیان دنیای حیوانات تبدیل می‌کند.

بیشتر گربه‌ها از استحمام متنفر هستند، به استثنای سه زیرگونه بنگالی، مینکون و ترک. برخلاف تصور عمومی، شیر گاو برای گربه‌ها بسیار مضر است، بنابراین باید استفاده از شیر خشک برای گربه اجتناب شود.

در انگلیس و ژاپن، برخلاف بیشتر فرهنگ‌های دیگر، گربه‌های سیاه نژاد خوبی در نظر گرفته می‌شوند. گربه‌های خانگی، موش یا پرنده را می‌گیرند و آن‌ها را به شما معرفی می‌کنند، با این تصور که آن‌ها به شما شکار می‌آموزند. البته گفتنی است؛ آن‌ها به دلیل گرسنگی اینکار را نمی‌کنند چون گربه خانگی طعمه شکار شده نمی‌خورد.

گربه‌ها حامل یک باکتری به نام Bartonella Hensilica هستند که ممکن است انسان را با تب گربه آلوده کند و علائم آن شامل تورم غدد لنفاوی، برجستگی در محل عفونت و سردرد است. گربه‌ها سه پلک دارند.

گربه فقط می‌تواند فک‌های خود را به بالا و پایین حرکت دهد. بر خلاف انسانی که می‌تواند فک‌ها را به یک طرف حرکت دهد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *