اعتراض معزی نیا به شبکه سوم سیما

حسین معززی‌نیا، در یک پست اینستاگرامی، نامه خود خطاب به رییس سازمان صدا و سیما را منتشر کرد که در آن به استفاده بدون اجازه سازندگان یک مستند تلویزیونی به نام «آقا مرتضی» از راش‌های دو مجموعه تلویزیونی «روایت راوی» و «مرتضی و ما»، اعتراض کرد.

به گزارش سایت عکس پارس ، حسین معززی‌نیا، منتقد، نویسنده و پژوهشگر سینما، در پیامی اینستاگرامی به رییس سازمان سینمایی، نسبت به پخش مستندی درباره مرتضی آوینی در شبکه سه اعتراض کرد.

او در این پیام خطاب به علی عسگری نوشته است:

«این روزها از شبکه سه، یکی از شبکه‌های تحت مدیریت شما، مجموعه برنامه‌ای پخش می‌شود به نام «آقا مرتضی». تکه‌های متعددی از راش‌های یک مجموعه تلویزیونی ۳۰ قسمتی به نام «روایت راوی» که سال‌ها پیش من آن را کارگردانی و تدوین کرده‌ام، درون این برنامه‌ای که اسمش «آقا مرتضی» است، گنجاده شده.

امیدوارم به تفاوت میان استفاده از «راش» با قطعه‌هایی از برنامه مونتاژ شده دقت کرده باشید. به طور مشخص، آمده‌اند مواد و مصالحی را که من تولید کرده‌ام اما به هر دلیل کنار گذاشته‌ایم، بدون اجاره من یا طرف مصاحبه شونده، در برنامه خودشان مورد استفاده قرار داده‌اند.

این سرقت منحصر نیست به مجموعه‌ای که من ساخته‌ام، از راش‌های کنار گذاشته فیلم «مرتضی و ما» به کارگردانی کیومرث پوراحمد هم به همین ترتیب استفاده کرده‌اند. یعنی مصاحبه‌هایی که مورد رضایت آقای پوراحمد و همچنین فرد مصاحبه‌شونده نبوده، الان در این برنامه به نمایش گذاشته شده. علاوه بر این‌ها، اقلام تصویری شخصی و خصوصی، عکس‌ها و فیلم‌هایی از سیدمرتضی آوینی که تاکنون منتشر نشده و تحت مالکیت خانواده شهید آوینی است، در این برنامه مورد استفاده قرار گرفته.

در فرهنگ جوامع انسانی، از دیرباز برای تشریح عملی که شامل تصرف اموال دیگران می‌شود، از کلمه دزدی استفاده شده، و البته دزدهای مورد بحث ما، کارشان را در آشکارترین شکل قابل تصور به انجام رسانده‌اند و دسترنج‌شان را تحویل مدیران تحت امر شما داده‌اند.

اطمینان دارم در طول تاریخ سازمانی که شما الان مدیرش هستید، هرگز کسی در مقام یک برنامه‌ساز تلویزیونی، سرقتی تا این حد بیشرمانه انجام نداده.

بنده به سهم خود، پیگیری قضایی برای مجازات دزدها را انجام خواهم داد. ولی حیرت‌انگیز است اگر برای شما مهم نباشد در مجموعه تحت مدیریت‌تان، چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.»

انتهای پیام

 

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *