بالگرد مریخ نورد با چهار پای باز

مریخ‌نورد پشتکار به‌آرامی بالگرد مریخی نبوغ را از شکم خود بیرون می‌آورد و اکنون این مسافر تازه‌ی سیاره‌ی سرخ هر چهار پایه‌ی خود را باز کرده است.

به گزارش سایت عکس پارس،  تیم زمینی کنترل مأموریت از روزهای گذشته مشغول اجرای یک عملیات پیوسته و پشت سر هم است تا بتواند بالگرد مریخی ۸۰ میلیون دلاری نبوغ را روی سطح مریخ قرار دهد. روندی که طبق برنامه‌ریزی ۶ روز طول خواهد کشید.

نخستین دستور، باز شدن قفل اتصال بالگرد به شکم مریخ‌نورد پشتکار بود. سپس یک دستگاه تولید مواد شیمیایی کابل را برش داد تا نبوغ را از موقعیت افقی خارج کند. سپس بالگرد طی دو مرحله پایه‌های خود را باز کرد و در این بین نبوغ به طور کامل در وضعیت عمودی قرار گرفت. اکنون هر چهار پایه‌ی نبوغ باز شده‌اند و این بالگرد آماده می‌شود تا از آخرین فرصت برای شارژ سلول‌های باتری خود استفاده کند.

در نهایت در روز ششم، تیم مأموریت باید انجام موفق سه مرحله را تأیید کند. هر چهار پایه به درستی روی سطح قرار گرفته باشند، مریخ‌نورد پشتکار حدود ۵ متر از بالگرد دور شده باشد و همچنین بتواند به درستی با بالگرد ارتباط برقرار کند.

بدین ترتیب بالگرد نبوغ ۳۰ روز مریخی (۳۱ روز زمینی) فرصت خواهد داشت تا نخستین پرواز خود را در سیاره‌ی سرخ انجام دهد. حدود ۱۲۰ سال پس از نخستین پرواز کنترل‌شده و موتوردار بشر که توسط برادران رایت انجام شد، اکنون بشر چشم‌انتظار لحظه‌ی تاریخی دیگری است تا نخستین پرواز کنترل‌شده را در سیاره‌ای دیگر انجام دهد و مسیری تازه پیش روی مأموریت‌های کاوش سیاره‌های دیگر باز

۳ دیدگاه
 1. Avatarامید

  سلام ناسا یک دروغگوی فوق العاده است دروغ هرچه بزرگتر باورش آسانتر.
  اولا تمام تصاویر ناسا در گرینلند و صحرای مصر هستند.دوما چرا تمام تصویر با فیلتر گرفته میشه؟ سوماً یه آدم عاقلی پیدا نمیشه از این ناسا بپرسه ۷۰سال پیش رفتید ماه با تکنولوژی ناقص حالا چرا با این همه کبکبه دبدبه چرا نمیرید؟

  1. Avatarحسین

   سلام

   قضیه آپولو ۱۱ مال ۵۲ سال پیش هستش نه
   هفتاد سال تو که به خودت زحمت ندادی یه نگاهی به ویکیپدیا بندازی بعد حرف بزنی و در ثانی برن کره ماه برای بار دوم که چی بشه، برن دنبال صف مرغ و تخم مرغ بعد این همه خرج کنند به امثال جنابعالی و بنده دروغ بگن که چی بشه تو که خوابیدی خونه نمیشه الکی نظر ندی یا نظر میدی درست فکر کنی بعد حرف بزنی، متاسفانه ضریب هوشی ملل ایرانی ها حدود ۸۵ هستش اینجور حرف زدن ها بهمون میاد.

 2. Avatarرضا

  واقعا یک شاهکار علمی است که می تواند برای بشر یک وحی و الهامی دیگر باشد ، همانطور که به ادیسون و برادران رایت و هزاران دانشمند دیگر وحی شد تا بشر به کمالات برسد این هم یک وحی یا نبوغ الهامی است ، کل پیشرفتذو تکنولوژی بشر در این دویست سال بوده است واین پیشرفت بشر حتماراهی باز خواهد شد برای یک نشدنی دیگر ، همانطور که فکر می کنیم می توانیم به این فکر هم برسیم ، تخیل قوه الهام و وحی الهی است .

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *