ساعت شروع طرح ترافیک ۱۴۰۰ تهران + هزینه ورود

تردد در طرح ترافیک تهران با پایان سیزده روز تعطیلی سال ۱۴۰۰ تغییر کرد. سیزده روز نخست فروردین ماه ۱۴۰۰ در شهر تهران، بدون اجرای طرح ترافیک گذشت و شهروندان تهرانی می‌توانستند در این مدت، بدون هیچ دغدغه خاص، در مناطق تحت پوشش طرح، تردد داشته باشند. اما این فرصت عالی تهران گردی به سرعت برق و باد تمام شد و از هم اکنون تمام خودرو‌ها برای ورود به مناطق مورد نظر، باید عوارض شهری پرداخت کنند.

به گزارش سایت عکس پارس، جزییات طرح ترافیک سال ۱۴۰۰ و هزینه ورود و نحوه رزرو این طرح را می توانید در این مطلب بخوانید

رزرو طرح ترافیک

طبق اعلام رسمی، از ظهر چهارشنبه هر هفته، امکان رزرو مجوز تردد طرح ترافیک روزانه برای هفته بعد، فراهم خواهد بود. البته اگر ظرفیت رزرو‌ها تکمیل شده باشد، دیگر امکان استفاده از مجوز تردد روزانه وجود نخواهد داشت.
گفتنی است که بر خلاف محدوده طرح ترافیک اصلی، ورود به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق، نیازی به رزرو مجوز ندارد. بنا بر قوانین شهری، تردد در مناطق تحت پوشش طرح ترافیک، بدون رزرو مجوز، غیر مجاز است و مشمول پرداخت جریمه می‌شود.

جریمه ورود به طرح ترافیک تهران

مقدار این جریمه برابر با ۷۸۷،۵۰۰ ریال است که از حساب کیف پول شهروندی شما، کسر می‌گردد. روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در این باره گفته که امسال بر خلاف سال گذشته، شهروندان پیش از ورود به محدوده طرح ترافیک، حتما باید نسبت به رزرو مجوز از طریق سایت my.tehran.ir اقدام کنند.

هزینه مجوز طرح ترافیک روزانه

قیمت مجوز طرح ترافیک روزانه ۱۴۰۰ برای خودرو‌های دارای معاینه فنی عادی، ۶۳ هزار تومان و برای خودرو‌های با معاینه فنی برتر، ۴۴ هزار تومان است. خودرو‌های برقی و هیبریدی شامل تخفیف بیشتری می‌شوند و به ازای هر روز تردد آزاد در محدوده طرح، تنها باید ۷ هزار تومان پرداخت کنند.

لغو رزرو طرح ترافیک روزانه

لازم به ذکر است که امکان لغو رزرو مجوز تردد روزانه در طرح، برای هر روز، تا قبل از ساعت ۶ صبح همان روز، وجود دارد. ناگفته نماند که چنانچه شخصی صاحب چند خودرو باشد، رزرو مجوز را باید برای هر خودرو و هر پلاک، به صورت جداگانه انجام دهد.

ساعت طرح ترافیک ۱۴۰۰ تهران

براین اساس از شنبه ۱۴ فروردین طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا می‌شود و رانندگان یک‌بار خروج رایگان از ۱۴:۳۰ خواهند داشت.
لازم به تاکید است که طرح ترافیک ۱۴۰۰ در روز‌های پنجشنبه اجرا نمی‌شود و تنها طرح کنترل آلودگی هوا (همان زوج و فرد سابق) در پنجشنبه‌ها برقرار خواهد بود.

محدوده طرح ترافیک ۱۴۰۰ تهران

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می‌شود.
ورود به طرح ترافیک ۱۴۰۰ تهران
انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *