پر فروش ترین میوه‌ها و سبزیجات در میادین میوه و تره بار

برخی از میوه ها در میادین میوه و تره بار تهران بیشتر به فروش می رسد.

 

به گزارش سایت عکس پارس، سعید راد، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، در گفتگو با فارس گفت: طی سال گذشته به طور میانگین روزانه یک میلیون نوبت خرید در مجموع ۲۵۳ میدان و بازار میوه و تره بار سازمان ثبت شده است که البته در برخی از ایام نظیر روز‌های پایانی سال شاهد افزایش این آمار بودیم، ضمن اینکه به طور متوسط روزانه ۴ هزار تُن انواع محصولات از جمله میوه، سبزی، صیفی شهردجات، مواد پروتئینی، محصولات غذایی و سایر کالا‌ها در میادین و بازار‌های میوه و تره بار به فروش می‌رسد که این آمارها، نشان‌دهنده جایگاه و نقش سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در تأمین ارزاق و مایحتاج عمومی روزانه شهروندان است.
میوه و تره بار در میادین ۴۰ درصد ارزانتر است

در زنجیره تأمین که از تولید تا مصرف‌کننده نهایی را در بر می‌گیرد، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با در اختیار داشتن ۲۵۳ میدان و بازار میوه و تره بار در بخش خرده‌فروشی و در واقع در حلقه پایانی زنجیره تأمین، تلاش می‌کند تا با حذف واسطه‌ها، ضمن حمایت از تولیدکنندگان، محصولات با قیمت مناسب به دست شهروندان برسد.

به صورتی که طبق بررسی دستگاه‌های مسوول، قیمت محصولاتی که در این مراکز عرضه می‌شوند بین ۳۰ تا ۴۰ درصد نسبت به میانگین قیمت‌های محصولات مشابه در سطح شهر پایین‌تر است. از سوی دیگر، بررسی‌های ما نشان می‌دهد، میادین و بازار‌های میوه و تره بار در سطح شهر نیز اثر کنترل‌کننده بر قیمت میوه و تره بار دارند، چنانکه هر چه از این مراکز فاصله می‌گیریم، قیمت‌ها در خرده‌فروشی‌های سطح شهر نسبت به قیمت میادین و بازار‌های میوه و تره بار تفاوت معناداری می‌یابد.

پرفروش‌ترین میوه‌ها در میادین میوه و تره بار تهران کدام اند؟
راد گفت: پرتقال، سیب، هندوانه، نارنگی و انگور پرفروش‌ترین میوه‌ها و گوجه فرنگی، خیار، پیاز، سیب زمینی پرفروش‌ترین فرنگی‌ها در میادین میوه و تره‌بار تهران است.
انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *