موسوی، خاتمی و مخملباف بهروز وثوقی را ممنوع التصویر کردند!

چه کسانی فردین، ناصر ملک مطیعی، بهروز وثوقی و … را ممنوع التصویر کردند؟ سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی و محسن مخملباف.

به گزارش  سایت عکس پارس  «سینما گرام» نوشت: بهروز وثوقی تایید کرد که توسط خاتمی، میرحسین موسوی و مخملباف ممنوع الکار شده است.

دو سال پیش و مدتی بعد ار درگذشت ناصر ملک مطیعی نامه هایی اداری از دهه شصت منتشر شدند که نشان می دادند فردین، ناصر ملک مطیعی و بهروز وثوقی توسط نخست وزیر و وزیر ارشاد وقت یعنی میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی ممنوع الکار شده اند.

از طرفی سال هاست که بسیاری از اهالی سینما خاطره های زیادی از محسن مخملباف در دهه شصت تعریف می کنند که در جهت ممنوع الکاری ستاره های بازیگری تلاش های بسیاری کرده.

اکنون بعد از ۴۲ سال، بهروز وثوقی نیز این مسایل را تایید کرد. او عکسی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده که روی آن نوشته شده:

چه کسانی فردین، ناصر ملک مطیعی، بهروز وثوقی و … را ممنوع التصویر کردند؟

سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی و محسن مخملباف.

دلیل ممنوع الکار شدن بهروز وثوقی، ملک مطیعی و فردین

محمد بهشتی از مدیران سینمایی دهه شصت در نشستی از عدم حضور و فعالیت برخی از بازیگران قبل از انقلاب گفت: “وقتی می گفتیم سینما مردم یاد چیزهایی می افتادند و ما با تغییراتی می خواستیم مردم یاد آن چیز ها نیفتند.

به همین علت برخی از سوپر استارها تا یه زمانی نباید حضور می داشتند، این به این معنی نبود که این ها آدم های بدی بودند چه بسا که انسان های شریفی بودند.

شخصا با آقای ملک مطیعی و مرحوم فردین در همان زمان صحبت کردم و توضیح دادم.

وی افزود: فردین جز آدم های محترم قبل از انقلاب بود، او جوانمرد و خانواده دوست بود و من به ایشان توضیح دادم که علت ممنوع الکاری سوپراستارهای قبل از انقلاب به علت این است که آرامش روانی بهتری سینما پیدا کند.

مرحوم فردین خودشان خواستند که حضور نداشته باشند و گفت: ” سینما مهم تر از خودم است”.

بهشتی در ادامه گفت: آقای وثوقی از طریق شخصی پیام دادند که به ایران باز گردند و من در جواب به ایشان گفتم که اگر از لحاظ مالی و امنیتی مشکلی ندارند ، دلیلی برای عدم حضورشان در ایران وجود ندارد.

محمد بهشتی در آخر اضافه کرد: فضای بحران زده سیاسی است که اجازه می دهد از مرگ مرحوم ناصر ملک مطیعی استفاده ابزاری شود و اینکه صورت حساب 40 ساله بر روی میز می گزارند بی انصافی است.

شهاب حسینی: ممنوع التصویری بهروز وثوقی را رفع کنید

شهاب حسینی بازیگر شناخته شده سینمای ایران در یک نامه سرگشاده از رئیس جمهور درخواست کرده تا اجازه حضور بهروز وثوقی روی پرده‌های سینما صادر شود.

شهاب حسینی به ممنوع الکاری بهروز وثوقی واکنش داد.

بهروز وثوقی در نسخه جدید فیلم آشغال‌های دوست داشتنی حضور کوتاهی دارد و همین قضیه باعث شده تا عوامل این فیلم از جمله شهاب حسینی به عنوان یکی از بازیگران اصلی به دنبال رفع ممنوعیت این بازیگر پرسابقه سینمای قبل از انقلاب اسلامی باشند.

پیش از این هم شهاب حسینی به خاطر عدم حمایت از تحریم جشنواره فیلم فجر توسط اهالی سینما مورد انتقاد گروه زیادی از مردم قرار گرفته بود.

در آن زمان او می‌گفت که نباید در چنین شرایطی میدان هنر خالی شود. در ضمن باید به این نکته هم اشاره کنم که عجیب است که در میان اهالی شناخته شده سینما، از شهاب حسینی گرفته تا دیگر چهره‌های معروف، کمتر کسی پیدا می‌شود که با وجود فعالیت در زمینه نوشتن، علائم نگارشی را هم بلد بوده و رعایت کند؛ قوانینی که حتی در نامه به رئیس جمهور هم شاهد رعایت شدن آن‌ نیستیم. انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *