نوید محمدزاده و‌ هومن سیدی چقدر دستمزد می‌گیرند?

طبق گفته یک مدیر تولید سینما، دستمزد بازیگران شناخته شده و محبوب بیش از ۷۰ درصد از هزینه ساخت یک سریال یا فیلم سینمایی را به خود اختصاص می‌دهد. با این اوصاف ستاره‌هایی مثل نوید محمدزاده و هومن سیدی برای بازی درسریال شبکه خانگی چقدر دستمزد می‌گیرند؟

به گزارش سایت عکس پارس، شاید تا دهه ۹۰ حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از هزینه ساخت یک فیلم برای دستمزد بازیگران صرف می شد، اما حالا به گفته یک مدیر تولید فیلمهای سینمایی و سریالهای شبکه خانگی، دستمزد بازیگران محبوب و شناخته شده بیش از ۷۰ درصد از هزینه ساخت فیلم است.

در سینما عرف است بازیگران دستمزد خود را به‌صورت پروژه‌ای دریافت کنند، یعنی بخشی از دستمزد را در زمان عقد قرارداد، بخشی را در زمان فیلمبرداری و بقیه آن را پس از پایان کار دریافت می کنند، اما در سریال، دستمزد بازیگران و عوامل به‌صورت هر ماه است و در پایان هر ماه با عوامل تسویه می‌شود.

سریال قورباغه یکی از محبوب ترین سریالهای شبکه خانگی در چند ماه گذشته بود. سریالی با بازی نوید محمد زاده و به کارگردانی هومن سیدی.سریال پر ستاره که گفته می شود بخش بیشتر محبوبیت آن به دلیل حضور نوید محمدزاده و بازی متفاوت او بوده است.

درآمد بازیگران شبکه نمایش خانگی چقدر است؟

یکی از مدیران تولید شناخته‌شده سینمای ایران که علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن نام خود ندارد، در گفت و گو با فرهیختگان درباره دستمزد بازیگران در آثار شبکه نمایش خانگی می گوید: در شبکه نمایش خانگی، تقریبا نمودار منظمی برای دستمزد بازیگران وجود دارد.

به این ترتیب که بازیگران خیلی چهره و موردعلاقه مردم که تعدادشان به عدد انگشتان دست هم نمی‌رسد، هر ماه ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان می‌گیرند. آنهایی که سلبریتی‌های شناخته‌شده هستند و جزء آن دسته اول قرار نمی‌گیرند، هر ماه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دستمزد می‌گیرند.

بازیگران چهره‌ای که در رده اول و دوم قرار ندارند، هر ماه ۱۰۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان و دیگر بازیگران نیز بسته به میزان نقش و محبوبیتی که میان مردم دارند، هر ماه زیر ۱۰۰ میلیون تومان دستمزد می‌گیرند.

انتهای ییام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *