چطور به باغدار حرفه ای باغچه مان تبدیل شویم

به گزارش سایت عکس پارس ، داشتن یک باغچه شخصی در خانه که در آن گل و گیاه و محصولات کشاورزی پرورش دهید نه تنها باعث تقویت روحیه شما می شود بلکه می تواند لذت تماشای محصولات و آشپزی را دوچندان کند.

پرورش محصولات می تواند آسان و رضایت بخش باشد. کافی است کمی فضا و کمی وقت و تلاش برای به دست آوردن محصولات کشاورزی بزرگ و خوشمزه داشته باشید. شروع بهار زمانی ایده آل برای شروع است. می توانید همین حالا شروع کنید گیاهان گلدانی را امتحان کنید یا کمی در مورد گیاهانی که در منطقه شما می تواند کاشته شود تحقیق کنید.

1. مکانی را انتخاب کنید: شما یک نقطه را می خواهید که هر روز مقدار مناسبی از آفتاب داشته باشد. می تواند یک باغچه کوچک و یا تراس خانه تان باشد.

نور

نور

2. یک گلدان و یا ظرف مناسب را انتخاب کنید: اگر محدودیت فضا دارید یک ظرف و یا گلدان ممکن است بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر فضای بیشتری داریدمی توانید ساختن تپه ای از خاک برجسته را در نظر بگیرید.

گلدان

گلدان

3. خاک را آماده کنید: برای یک باغچه بر روی زمین ممکن است لازم باشد به خاک کود اضافه کنید تا خاک مناسب برای رشد گیاهان شما شود. برای گلدان و تپه های خاک برافراشته نیز از خاک های مناسب آماده و گلدان های مخصوص استفاده کنید.

باغچه

باغچه

4. گیاهان را انتخاب کنید: برای باغچه های کوچک از کاشتن محصولات کشاورزی بزرگ مانند کدو، ذرت، کدو تنبل یا لوبیا خودداری کنید. ایده های خوب برای باغچه های کوچک هویج، کرفس، پیاز، گوجه فرنگی و فلفل است.

محصول

محصول

5. بکارید و تماشا کنید: با آبیاری مداوم و توجه به علف های هرز، حشرات و فعالیت های حیوانی درون خاک، به زودی از گل، میوه و سبزیجاتی که رشد خواهند کرد لذت خواهید برد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *