واکنش‌‌ها به تعویق پرداخت وام فرزندآوری

مردم از پرداخت وام فرزندآوری چندان استقبال نکرده بودند اما گویا پرداخت آن هم به تعویق افتاده و قرار است این وام ۷۰ میلیونی خرید مسکن بعد از انتخابات پرداخت شود. ماجرایی که با واکنش مردم مواجه شده است.

به گزارش سایت عکس پارس، قرار بود از ابتدای سال ۱۴۰۰ به خانوارهایی که در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ صاحب فرزند سوم شده‌اند، وام خرید ۷۰ میلیون تومانی مسکن بدهند. البته این وام تنها به خانوارهایی وعده داده شد که نه تنها صاحب فرزند سوم می‌شوند بلکه فاقد مسکن هم باشند.

گرچه وام ۷۰ میلیون تومانی کفاف خرید بیش از ۲٫۵ متر خانه در پایتخت را هم نمی‌داد، تصویب و ابلاغش چندین به ماه به طول انجامید و حالا هم رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به تجارت‌نیوز خبر داده که ابلاغ مصوبه مربوط به آن به بعد از انتخابات موکول شده است.

واکنش‌ها به طرح فرزندآوری و البته مبلغ اندک وام خرید خانه از روز اول پرتب‌وتاب بود، اکنون به تعویق افتادن پرداخت آن هم موج انتقادات مردم را افزایش داده است.

امید واهی برای فرزندآوری

« حالا که میگن بعدانتخابات. حتما بعدانتخابات میگن وام به کسی تعلق میگیره که تو انتخابات شرکت کرده ببین تو رو خدا اینم وضع مملکت ماست»

« بنده ۶ سال هست ازدواج کردم با این وضعیت مملکت به خودم اجازه ندادم یکی دیگه رو هم بیارم روی این زمین و شاهد بدبخت شدنش باشم چه برسه بچه سوم»

« حالا بذار شیر خشک که کمیاب شده درست بشه تا به وام برسیم»

« هفتاد تومن تا تولد بچه نمی‌رسه چه رسد به بعد اون. تا تولد بچه د۱۰ تا قوطی شیر خشک و ده بسته پوشک از هفتاد میلیون بالاتر میره با این تورم چند رقمی که هر روز شاهدیم»

« بچه سوم که سهل است، بچه پنجم را هم آوردیم ولی ضامن را ازکجا بیاریم اگه سی تا بچه هم بیاریم، ضامن نداریم. کسی ضامن نمیشه»

« آقا حق اولاد کارمندان دولت فقط ماهی ۷۰هزار!!! به نظرم همینو چند برابر کنن ببین چی میشه والبته میشه به همه مردم پرداخت کنن به عنوان یارانه کمکی…»

« به چه رویی از بچه حرف میزنن؟ ما خودمون موندیم خرجمون رو از کجا دربیاریم؟ به امید وامی که رو هوا هست یکی دیگرو بیچاره کنیم؟!»

« خب الان اونایی که یک یا دو تا فرزند دارن برن توچادر زندگی کنن؟حتما باید سه تا بچه داشته باشن؟!»

وام مسکن یا وام خرید موتور گازی

«بندگان خدا این قدر به این وعده وعیدها دلخوش نباشید. فقط میخوان مثلا با این بازی‌ها مشکل جمعیت رو حل کنند. نمیدونم اونی که این قانون رو تصویب کرده از خدا نترسیده که اسمش رو گذاشته وام مسکن! من بودم میذاشتم وام کمک هزینه خرید موتور گازی»

«سیاستتون به درد خودتون می‌خوره،۷۰تومان رو فقط میشه روی پول پیش خونه گذاشت. سیاست‌های بهتر رو اگر بلد نیستید، برید از کشورهای دیگه یاد بگیرید؛ حتی مرخصی زایمان به پدر خانواده میدن ،کمک خرج پوشک و…میدن، حمایت به معنای واقعی می‌کنند ،نه مثل کشور ما وعده و وعید الکی و بدرد نخور بدهند. حمایت واقعا باید به معنآی واقعی کلمه باشه. حمایت درست و حسابی کنید تا مردم ته دلشان قرص شود. حمایت‌هایی ننویسید که ۸۰میلیون بخندن و مسخره کنند»

«ما خونه داریم، ماشین پراید ۸۷ هم داریم و یه بچه داریم و دیگه به فرزند دوم فکر نمی‌کنیم، چون با این گرونی‌های سرسام آور داریم تلاش میکنیم گشنه نمونیم و فشار زندگی افسرده و عصبیمون نکنه، اون وقت برای ۷۰ میلیون بچه بیاریم؟!»

«هروقت یک میلیون تومنی که ده سال قبل گفتن رو ریختن. این هفتاد میلیون رو هم می‌دن. نگران نباشین»

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *