ژن هایی که از طریق مادمان به ارث می بریم

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که به شا بگویند موهایتان شبیه به مادرتان است و یا بیماری های مادرتان به شما منتقل شده باشد و یا چقدر شبیه به او رفتار می کنید.

به گزارش سایت عکس پارس، ژنتیک یک علم گسترده است که چگونگی انتقال ژن ها، عملکرد و چه بودن ژن ها را بررسی می کند. این عمل بر پایه احتمالات است زیرا ژنتیک توانایی پیش بینی عملکرد ژن ها را دارد اما نتیجه همواره بر پایه احتمالات و تحت تاثیر شرایط داخلی بدن و محیطی قرار دارد.

شما می توانید با احتمال بالایی این ژن ها را از مادرتان به ارث ببرید.

1. توانایی موسیقی: اگر مادر شما در موسیقی و ساختن ریتم استعداد دارد احتمالا شما نیز این استعداد و توانایی را از او به ارث خواهید برد و در صورتی که بخواهید این استعداد را کشف کنید موفق خواهید بود.

2. چپ دست بودن: چپ دست بودن نوزاد می تواند از پدر نیز به او به ارث برسد اما اگر مادر چپ دست باشد احتمال وقوع این اتفاق افزایش پیدا می کند.

3. حافظه: سابقه خانوادگی خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد اما یک مطالعه نشان داد که این خطر ژنتیکی در درجه اول از مادر شما ناشی می شود.

4. فرم خواب: فرم خوابیدن، غلت زدن و بی خوابی کودکان با الگو گیری از مادرانشان به عادت های خواب مادام العمر

5. تمایز رنگ ها: عدم توانایی در ایجاد تمایز بین رنگ های مشخص معمولا ریشه ژنتیکی دارد و ژنی که باعث این ویژگی در پسرها می شود معمولا از مادرها به ارث می رسد.

6. رنگ مو: با وجود اینکه احتمال زیادی وجود دارد که رنگ موی کودک با رنگ موی ژن غالب یکی از والدین هماهنگ باشد اما رنگ موی مادر در تعیین آن تاثیر بیشتری دارد.

7. تمرکز: اگر مادرشما میزان سروتونین پایینی داشته باشداحتمالا شما دچار عدم تمرکز لازم می شوید و بیش فعالی خواهید داشت.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *