ماجرای عجیب کشتن سگ ها در تهران با 10 هزار تومان

این روزها که برخورد با سگ گردانی در تهران و برخی شهرهای دیگر به سوژه مورد توجه مردم تبدیل شده بد نیست بدانیم ماجرای مبارزه و کشتن سگ ها و حتی کشتن این حیوانات مسبوق به سابقه بوده و در مقطعی کشتن هر سگ  10 هزار تومان هزینه داشته است.

به گزارش سایت عکس پارس ، محدود کردن سگ گردانی طرفداران و مخالفان خود را دارد و هر گروه دلایل و استدلال هایی در این زمینه می آورند اما ماجرای محدود کردن تعداد سگ ها در ایران سخن تازه ای نیست و این ماجرا مسبوق به سابقه است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ و جداب روز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

برای مثال بنا به اعلام روزنامه هفت صبح، در صفحه 3 روزنامه اطلاعات 28 تیرماه سال 1356 گزارشی کار شده از ازدیاد سگ های ولگرد در تهران و اینکه با سرعت فعلی معدوم کردن سگ ها،به زودی جمعیت آنها از مردم تهران بیشتر خواهد شد. به این ترتیب 44 سال پیش نیز این دغدغه در تهران وجود داشته که با تعداد زیاد سگ ها باید چه برخوردی انجام شود.

هزینه کشتن سگ پیش از انقلاب در مقایسه با قیمت پیکان صفر کیلومتر

جالب توجه این که در این گزارش نویسنده با کشتار سگ ها همراه بوده – اتفاقی که این روزها شاهد آن نیستیم و رافت و مهربانی بیشتری با این حیوانات را شاهد هستیم – و گفته است که باید فکری برای معدوم کردن 500 هزار سگ در تهران بکنند چرا که شیوه فعلی بیهوش کردن و تزریق ماده کشنده برای هر سگ 10 هزار تومان هزینه دارد که رقم هنگفتی است!

بد نیست بدانید در همین زمان قیمت پیکان دولوکس صفر کیلومتر حدود 49 هزار تومان بوده که نشان می دهد هزینه 10 هزار تومانی کشتن یک سگ به روشی که برای آن به کار می رفته چقدر سنگین بوده است.

آخرین خبر در این حوزه هم این است که آیت الله مکارم شیرازی خواستار ممنوعیت نگهدای از سگ در آپارتمان ها شده است. به این ترتیب احتمالا برخوردهای صورت گرفته با سگ گردانی در روزهای اخیر همچنان ادامه خواهد داشت چرا که این برخوردها از پشتوانه قانونی و مذهبی برخوردار است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *