فروش شاسی بلند 2 دیفرانسیل روسی و 280 میلیونی که مشکل‌ساز است

روس‌ها خودروی شاسی بلند روانه بازار ایران کرده‌اند که برخلاف بسیاری از شاسی‌ها و نیم شاسی‎های چینی2 دیفرانسیل بوده و موتور نسبتا پرقدرتی هم دارد اما قیمت آن برای فروش 280 میلیون گران تر نرخ اولیه تعیین شده است.

به گزارش سایت عکس پارس، آن دسته از ایرانی‌هایی که با وجود جهش قیمت ها در بازار خودرو هنوز از پس خرید خودرو برمی آیند طی سال های اخیر نشان داده‌اند که تمایل شدیدی به خرید خودروهای شاسی بلند دارند.

در بازار کنونی اغلب خودروهای شاسی و نیم‌شاسی محصول کشور چین و تک دیفرانسیل هستند، و ورود یک خودروی جدید شاسی بلند دو دیفرانسیل روسی می تواند برای چینی‌ها که بازار خودرو ایران را جولانگاه خود کرده اند، خط و نشان بکشد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار خودرو اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

مشکلی که در این میان وجود دارد این است که بر اساس اطلاعیه فروش با تحویل فوری این خودرو که پاتریوت نام دارد – و کانال اخبار روز خودرو آن را منتشر کرده است – قیمت آن 280 میلیون تومان بیش از نرخی که شهریور ماه سال گذشته برای آن اعلام شده بود، تعیین شده و این افزایش قیمت 280 میلیونی نرخ این خودرو را برای بسیاری از متقاضیان از جذابیت می اندازد. قیمتی که شهریورماه 1399 برای این خودرو اعلام شد ششصد میلیون تومان بود و حالا با این افزایش قیمت مشکل ساز، متقاضیان برای خرید پاتریوت 2 دیفرانسیل باید 880 میلیون تومان بپردازند.شاسی بلند روسی

پاتریوت روسی با سوزوکی ویتارا قابل مقایسه است؟

بر اساس اطلاعاتی که سایت اسپوتینک ایران منتشر کرده پاتریوت هایی که روانه بازار ایران می شوند به صورت فول آپشن به فروش می رسند و بنابراین با نسخه ای که از این خودرو در روسیه فروخته می شوند تفاوتی ندارند. این سایت مدعی شده که پاتریوت با سوزوکی ویتارا قابل مقایسه است اما برای اثبات این ادعا مستندات خاصی ارائه نداده است.

زیر کاپوت این شاسی بلند روسی یک موتور ZMZ-Pro بنزینی با قدرت 150 اسب بخار و یک سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک وجود دارد. ضمنا پاتریوت دو کیسه هوا، یک سیستم تثبیت کننده، یک سیستم ترمز ضد قفل و همچنین سیستم کمک هنگام رانندگی در سربالایی و سرازیری برخوردار است. مصرف این خودرو حدود ۱۱.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برای سیکل ترکیبی بوده و ظرفیت باک آن ۶۸ لیتر است.

شایان ذکر است پاتریوت ۴۷۸۵ میلی‌متر طول دارد و وزن خالص آن به ۲۱۲۵ کیلوگرم است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *