جزئیاتی از دیدار اخیر نمایندگان مجلس با رئیس‌جمهور منتخب

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی به تشریح جزئیاتی از دیدار اخیر نمایندگان مجلس با رئیس‌جمهور منتخب پرداخت.

به گزارش  سایت عکس پارس علیرضا زندیان در گفت‌وگویی  به تشریح جزئیاتی از دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس‌جمهور منتخب پرداخت و اظهار داشت: در آن جلسه (پنجم مردادماه جاری) بیش از 200 نماینده مجلس و رؤسای کمسیون‌های تخصصی مجلس حضور داشتند و درباره مشکلات کنونی کشور و مردم صحبت و تصمیماتی گرفته شد.

وی به گزارش‌های پر‌محتوا و سنجیده‌ای که درباره وضعیت اقتصادی کشور در این دیدار مطرح شد، اشاره کرد و گفت: «ساماندهی معیشت مردم، کنترل تورم و گرانی» جزو دغدغه‌های مشترک و برنامه‌های اولویت‌دار مجلس و دولت است و “رئیسی” شدیداً دغدغه ساماندهی معیشت مردم، کنترل تورم و گرانی را دارد.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این دیدار برنامه‌ریزی و تصمیمات لازم برای دغدغه‌های مشترک مجلس و دولت مبنی بر غلبه بر مشکلات و امورات اقتصادی گرفته شد، تصریح کرد: تصمیم بر این شده است که ان شاء الله پس از آغاز به کار دولت، گام‌های جدی در این حوزه برداشته شود و کارها را با همکاری یکدیگر پیش ببریم.

وی با اذعان به اینکه روستاها متولی ندارد، افزود: 23 روستا درباره توسعه روستایی نظر و تصمیم‌گیری می‌کنند اما 25درصد جمعیت کشور روستایی است، و این در حالی است اگر این ارگان‌ها موفق عمل می‌کردند، جمعیت کشور این‌قدر کاهش پیدا نمی‌کرد.

زندیان بیان کرد: مجلس و دولت دنبال این هستند که جهاد سازندگی را احیاء کنند و آیت‌الله رئیسی هم همین دغدغه را دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید وزارت راه و ترابری احیاء شود، اظهار کرد: مسکن و شهرسازی از اجرای رسالت خود جا مانده و نمونه آن در تولید مسکن و شهرسازی شهرها بوده است که باید وزارتخانه‌ای اختصاصی به این حوزه‌ها اختصاص یابد تا کارها را به‌نحو احسن پیش ببرند که یقیناً در دولت جدید این مهم را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با تأکد به اینکه باید در دولت جدید کشور و بازار از این شرایط بلبشو درآید، اضافه کرد: باید به‌صورت تخصصی به مشکلات مردم رسیدگی شود چراکه مردم این‌روزها دغدغه معیشت، درآمد و زندگی دارند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *