بقایای بدن افغان‌ها در چرخ هواپیمای آمریکایی برخاسته از فرودگاه کابل

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد جسدی در حفره چرخ یک هواپیمای نظامی آمریکایی که کابل را به مقصد قطر ترک کرده بود پیدا شده است.

به گزارشسایت عکس پارس این هواپیما، پس از ورود طالبان به کابل در میان هرج‌ومرج پیش‌آمده در فرودگاه و زمانی که در احاطه افرادی که برای خروج از کابل در فرودگاه سرگردان و به دنبال راه فرار بودند، باوجودآنکه افرادی بر روی بدنه آن بودند فرودگاه را ترک کرد.

واحد تحقیقات ویژه نیروهای هوایی اعلام کرده «در حال بررسی همه اطلاعات موجود در مورد هواپیمای C-17 است که از فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای خارج‌شده است».

بر اساس بیانیه نیروی هوایی، «خدمه C-17 در مواجهه با وضعیت امنیتی وخیم در اطراف هواپیما، تصمیم گرفتند تا فرودگاه را در اسرع وقت ترک کنند.

در این بیانیه آمده است: علاوه بر آنچه در فیلم‌ها و گزارش‌های مطبوعاتی مشاهده می‌شود، بقایای انسانی در حفره چرخ C-17 پس از فرود در پایگاه هوایی العدید قطر کشف شد. هواپیما در حال حاضر توقیف شده است تا زمانی را برای جمع‌آوری بقایا و بازرسی هواپیما قبل از بازگشت به وضعیت پرواز، توقیف کند.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع گفت او در موقعیتی نیست که بتواند عدد مشخصی از کشته‌شدگان فرودگاه کابل بدهد.

به گفته نیروی هوایی، بازرسان همچنین چندین گزارش در مورد «تلفات غیرنظامیان در هنگام ترک فرودگاه» را بررسی خواهند کرد، زیرا گفته می‌شود افغان‌های فراری در حین تلاش برای رسیدن به C-17 به قتل رسیده‌اند.

درحالی‌که نیروی هوایی تعداد کشته‌ها را تأیید نکرده است، اما گفته‌شده که تعدادی جان خود را از دست‌داده اند.

همچنین گفته می‌شود خدمه این هواپیمای باری نیروی هوایی، پس از فرود با «مشاوران بهداشت روانی » ملاقات کرده‌اند. آن‌ها گفته‌اند می‌دانستند افرادی روی بالهای هواپیما رفته‌اند اما اطلاعی از دیگر افرادی که روی چرخ‌ها بودند نداشتند تا زمانی که متوجه شدند «دنده فرود» جا نمی‌افتد. زمانی که یکی از خدمه برای بررسی به آن قسمت فرستاده شد با «بقایای تعداد نامعلومی از افرادی که در محوطه چرخ گیرکرده بودند» مواجه شد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *