ریزش قیمت آپارتمان‌های مسکن مهر پردیس

گزارش ها از ریزش قیمت آپارتمان های مسکن مهر پردیس حکایت می کند و فعالان بازار می گویند در برخی فازها می تواند با 650 میلیون تومان مالک یک واحد مسکونی شد.

به گزارش سایت عکس پارس ، قیمت آپارتمان در شهر جدید پردیس نزولی شده و نسبت به اواسط پارسال ۲۵ تا ۳۰درصد کاهش یافته است؛ در حال حاضر نیز تعداد فایل های فروش به قدری زیاد است که دلالان با انواع ترفندها سعی در جذب خریداران دارند.

روزنامه هفت صبح در این باره نوشت؛ روند افت قیمت ها در بازار مسکن شهر جدید پردیس از آبان ماه سال ۱۳۹۹ شروع شده و هم اکنون به دلیل افزایش عرضه نسبت به تقاضا معاملات در رکود سنگینی به سر می برد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار و گزارش های مهم  روز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

جزئیات ریزش قیمت مسکن در پردیس

با اینکه در فازها و زون های مختلف پردیس قیمت ها متفاوت است، کل بازار تقریبا با افت ۲۰ تا ۲۵درصدی قیمت مواجه شده و مشتری کمیاب است. در بعضی فازها که از سرانه های خدماتی کمتری برخوردار هستند و روند تحویل واحدها به طول انجامیده کاهش بیش از ۳۰درصد قیمت رخ داده و افت معاملات بیشتر به چشم می خورد.

اواسط سال گذشته در فاز هشت قیمت برخی واحدهای تحویلی به بالای یک میلیارد تومان رسیده بود که در حال حاضر تا ۸۵۰ میلیون تومان افت کرده است. در فاز پنج نرخ واحدهای آماده از حدود ۹۰۰ میلیون تومان به ۷۵۰میلیون تومان و حتی کمتر رسیده و در فاز ۱۱ که تا اواسط سال گذشته کف قیمت واحدهای تحویلی ۷۵۰میلیون تومان بود حالا با ۶۵۰میلیون تومان می توان یک واحد تحویلی خریداری کرد.

خبرهای مهم و پربازدید را بخوانید:

مراقب آپارتمان‌های ارزان ولی مشکل دار باشید

البته در آگهی ها نرخ های ۵۰۰میلیون و حتی کمتر هم دیده می شود اما فعالان بازار می گویند که این نوع فایل ها عمدتا دارای مشکل هستند.

مثلا ممکن است فروشنده به دلایلی توسط دادگاه از معامله منع شده باشد. گفته می شود روزانه ۱۵ تا ۲۰ مورد از کسانی که برای خرید و فروش آپارتمان به شرکت عمران پردیس مراجعه می کنند با مشکلاتی همچون پرداخت مهریه، چک برگشتی، مسدودی حساب، شاکی خصوصی، فروش یک واحد به چند نفر و غیره مواجه هستند.

هیچ برآوردی هم از چشم انداز وجود ندارد زیرا بازار مسکن پردیس عمدتا از شهر تهران تاثیر می گیرد که با توجه به رشد قیمت ها هم اکنون در رکود و ثبات قیمت قرار دارد.

رهن آپارتمان در پردیس ؛ 100 میلیون تومان

جهش قیمت‌ها در پردیس از تهران هم بیشتر بوده است.قیمت مسکن در تهران از اواخر سال ۱۳۹۶ تاکنون حدود۴۶۰درصد رشد کرده، در حالی که افزایش قیمت مسکن مهر در شهر جدید پردیس حتی با وجود ریزش های اخیر در مقایسه با ماه های پایانی سال ۱۳۹۶ بالای ۷۰۰ درصد بوده است.

از سال گذشته بسیاری از مستاجران که توان اجاره نشینی در تهران را از دست داده اند به پردیس مهاجرت کرده اند که به رشد اجاره بها در این شهر منجر شد. هم اکنون نرخ رهن یک آپارتمان در پردیس به بالای ۱۰۰میلیون تومان رسیده، در حالی که تا حدود سه سال قبل با این مبالغ می شد در پردیس مسکن مهر خریداری کرد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *