گرانی به بهانه رنگ در کمین 206

ایران‌خودرو توقف تولید محصولاتی مثل پژو 206 تیپ 2 را تکذیب کرد اما اعلامیه این شرکت نگرانی‌های جدیدی درباره جایگزینی تدریجی مدل های گران‌تر این خودرو با تغییرات اندکی در رنگ، به جای مدل های ساده در متقاضیان ایجاد کرده است.

به گزارش یاست عکس پارس ، ایران خودرو در واکنش به اخبار مبنی بر توقف تولید پژو 206 تیپ 2 با صدور اعلامیه‌ای توقف تولید محصولاتی از جمله خانواده پژو 206 را تکذیب کرد اما از تولید محصولات خود با امکانات جدید سخن به میان آورد که راه را برای جایگزینی همان محصولات قبل با محصولاتی که کمی تغییر کرده اند ولی قیمت گران‌تری دارند، باز می‌کند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار و گزارش های مهم  روز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

شرایط متلاطم بازار خودرو و قیمت هایی که به صورت روزانه حباب بیشتری به خود می گیرند ایجاب می کرد ایران خودرو در مورد تداوم تولید و فروش خودروهایی مثل پژو 20 تیپ 2 و پژو 206 صندوقدار با قیمت های مصوب اطلاعات شفاف‌تری اعلام کند اما در اطلاعیه ایران خودرو ضمن آن که توقف تولید این محصولات تکذیب شده به عباراتی همچون تولید و عرضه محصولات این شرکت بر اساس تقاضای بازار و مشتریان و اختصاص امکانات جدید اشاره کرده است.

تغییراتی که خودروسازان در پژو 206 تیپ 2 وعده می دهند

آنچه بیش از همه در این عبارات چالش برانگیز به نظر می‌رسد و در ادامه این اطلاعیه نیز به نوعی بر آن تاکید شده موضوع اختصاص امکانات جدید به محصولات ایران خودرو است.

متاسفانه اختصاص امکانات جدید به محصولات خودروسازان ایران تعبیری است که در میان متقاضیان و مصرف کنندگان خودروهای پرتیراژ داخلی بازخورد مطلوبی ندارد چرا که وقتی خودروسازان بزرگ کشور ما وعده امکانات جدید در محصولات خود را می دهند در عمل آنچه اتفاق می‌افتد تغییرات ظاهری کوچک در خودرو و گران شدن بدون تناسب خودرو با تغییرات انجام شده، است.

در پایان یک بار دیگر بخش مهم اطلاعیه ایران خودرو را مرور می کنیم. ایران خودرو نوشته است؛ «براساس راهبردهای فعلی گروه صنعتی ایران‌خودرو و نیازمندی‌های بازار و مشتریان، برخی محصولات این خودروساز با اعمال بهبود و ارتقای برخی امکانات رفاهی و ایمنی به تولید می‌رسد.

این اقدام در سنوات گذشته نیز معمول بوده و پس از اعمال تغییر و بهبود در محصولات، کدهای جدیدی به آنها اختصاص یافته است؛ تولید رانا پلاس، سورن پلاس و خانواده ۲۰۶ و ۲۰۷ از مصادیق اخیر در بهبود محصول و تعریف کد جدید است.

علاوه بر ادامه تولید ۲۰۶ تیپ ۲، قرار است دو محصول ۲۰۶ و ۲۰۷ با سقف‌های دو رنگ و سقف شیشه‌ای به بازار عرضه شوند؛ در خودروی رانا نیز علاوه بر رانا پلاس، رانا پلاس با سقف شیشه‌ای و مجهز به گیربکس 6 سرعته روانه بازار خواهد شد.»

رنگ اضافه ای که گران تمام می شود!

آنچه نمی توان در آن تردیدی داشت این که قطعا محصولاتی مثل پژو 206 دو رنگ و سقف شیشه ای با قیمتی گران تر از مدل ساده این خودرو به بازار عرضه خواهد شد. ضمنا بسیاری از متقاضیان خودرو اصولا دو رنگ شدن این محصولات را نمی پسندند خصوصا وقتی قیمت را در این محصولات به نحو غیرمتناسبی افزایش دهد.

امیدواریم آنچه در عمل شاهد آن هستیم یعنی پیش فروش نشدن پژو 206 تیپ 2 در پیش فروش های اخیر ایران خودرو، با توضیحاتی که در اعلامیه این خودروساز خواندیم به تولید محصولاتی مثل پژو 206 تیپ 2 دو رنگ و سقف شیشه‌ای با قیمت گران تر و کمرنگ شدن مدل ساده این خودرو که قیمت ارزان تری دارد و مورد استقبال متقاضیان است، منتهی نشود.

شایان ذکر است روزنامه هفت صبح نیز امروز در گزارشی به همین موضوع پرداخته و در بخشی از این گزارش نوشته است؛ ایران خودرو ایجاد خلل در فرآیند تولید را تکذیب کرد اما گفت که تولید و عرضه خودروها را بر اساس تقاضای بازار و با امکانات رفاهی جدید انجام م یدهد. پس نباید امید چندانی به بازگشت خودروهای مذکور داشته باشید و اگر خواهان خرید جدیدترین مدل شان هم باشید باید سراغ نمونه های گران قیمت تر بروید یعنی207 دورنگ و راناپلاس.

آبی پوشان جاده مخصوص از بهبود و ارتقای سطح بقیه محصولات متناسب با نیاز بازار نیز خبر دادند که به این معناست که کم کم باید با خودروهای ارزان قیمت تر این خودروساز خداحافظی کنیم.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار و گزارش های مهم  روز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *