آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟

گالری‌ها در روزهایی که ویروس کرونا ادامه فعالیت برای فعالان این حوزه را سخت کرده است، تلاش می کنند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اغلب با تعیین وقت قبلی، امکان بازدید را فراهم کرده‌ تا با وجود این شرایط سخت نیز هنر را زنده نگاه دارند و حیات آن را حفظ کنند.

در گزارش سایت عکس پارس، نمایشگاه‌هایی که در این آخر هفته با اصول ذکر شده فعالیت می‌کنند، ذکر شده‌اند که می‌توانید به منظور بازدید سری به آن‌ها بزنید.

یک عادت عجیب و غریب خود زیست نگارانه

نمایشگاه انفرادی نقاشی «یک عادت عجیب و غریب خود زیست نگارانه» که آثار آذرخش عسکری را به نمایش گذاشته است، تا بیست و دوم شهریور ماه جاری در حال برگزاری است. این نمایشگاه در گالری اُ واقع در خیابان سنایی، خیابان شاهین، پلاک ۱۸، طبقه اول برپاست و گردآوری آن بر عهده مریم مجد بوده است.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۳۲۴۸۲۸ وقت قبلی تعیین کرده و به بازدید بروند.
حالا …

نمایشگاه گروهی «حالا…» با گردآوری رامبد فیروزیان از جمعه ۱۹ شهریور تا جمعه ۹ مهر در گالری ایوان به آدرس تهران، الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره یک برپاست.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: حالا که حال و هوای روزگار و ما از تنظیمات همیشگی خارج شده است، تماشای برخی آثار برگزیده از صحنه هنر حال حاضر ایران، فارغ از محدود شدن در نسل و مکتب و فرم، درکنار هم می‌تواند قابل تأمل باشد؛ خواه خاستگاه هنر هنرمندانمان بیان مفهومی ارزشمند با زبانی متفاوت باشد و خواه خاستگاه آثارشان صرفاً انتقال لذّت …

شماره تماس گالری برای هماهنگی: ۲۲۶۱۲۱۴۲

اشعار جنگلی کمیاب

نمایشگاه انفرادی «اشعار جنگلی کمیاب» که به نمایش آثار منیر زنده اختصاص دارد تا بیست و سوم شهریور ماه جاری دایر است. این نمایشگاه در گالری هما واقع در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد۱ در حال برگزاری است.
در صورتی که قصد دارید آخر هفته سری به این نمایشگاه انفرادی بزنید، می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۸۶۳۵۹۶ وقت قبلی تعیین کرده و به بازدید بروید.

اشعار جنگلی کمیاب

حیات

«حیات» یک نمایشگاه گروهی نقاشی است که در گالری سیحون واقع در خیابان وزرا در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا بیست و چهارم شهریور ماه جاری دایر است، در بیانیه آن آمده:
در طول زمان تولد تا مرگ «هستی انسان» چیزهایی را طلب می‌کند و ابژه‌هایی را دستکاری می‌کند. بعد از اختراع ماشین بخار انسان به تنهایی قدرت تلقی شد و خود را حاکم هر چه بود دانست. این امر باعث شد تا خود را در جایگاهی به نام مدرنیته قرار دهد. این دست آورد جدید انسان، انقلابی بود برای اثبات بودگی خودو تمامی اتفاقاتی که از تولد تا مرگ انسان مدرن افتاد باعث بوجود آمدن دوره‌ای شد که در آن حیات دیده می‌شود ولی وجودش احساس نمی‌شود.
در صورتی که قصد بازدید از این نمایشگاه گروهی را دارید، می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۷۱۱۳۰۵ وقت قبلی تعیین کرده و به بازدید بروید.

آداد
نمایشگاه انفرادی «آداد» که به نمایش آثار علیرضا آدم بکان اختصاص دارد تا تاریخ دوم مهر ماه دایر است. این نمایشگاه در گالری اثر واقع در خیابان ایرانشهر، کوی برفروشان، پلاک ۱۶ در حال برگزاری است و در صورتی که تمایل به بازدید از آن را دارید، می‌توانید با شماره تلفن ۸۸۳۲۸۶۶۹ تماس بگیرید.

انسان بودن
نمایشگاه انفرادی «انسان بودن» که به نمایش آثار سارا توانا اختصاص دارد، تا بیست و ششم شهریور ماه جاری در پروژه‌های آران واقع در خیابان نوفل لوشاتو در حال برگزاری است. در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است:
شخصیت‌های سارا توانا به نظر در موقعیت‌هایی به دام افتاده‌اند، محبوس در خیالبافی فراواقعی و گرفتار در داستانی که نتیجه آن قبلا نوشته شده است. شخصیت‌هایی که در چرخه‌های دور خود حرکت می‌کنند و همواره در معرض تهدید نیروهایی که قادر به درک آن‌ها نیستند، قرار دارند.
در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از این نمایشگاه هستید، می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۶۶۷۰۷۹۷۵ و تعیین وقت قبلی به بازدید بروید.

خطی بر دیوار

نمایشگاه گروهی خطی بر دیوار با گردآوری فربد مرشدزاده، از جمعه ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ تا سه شنبه ۲۳ شهریور در گالری نووان برپاست. گالری شنبه تعطیل است و ساعت کار ۱۶ تا ۲۰ عنوان شده است.

صندوق اضطراری هنرمندان: قسمت سوم 
نمایشگاه انفرادی «صندوق اضطراری هنرمندان: قسمت سوم» در گالری محسن واقع در خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ بیست و ششم شهریور ماه جاری دایر است، آثار هنرمندانی مثل شهلا حسینی، مهدی حسینی، علی رضوی و… را شامل می‌شود.
در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از این نمایشگاه هستید، کافی است با شماره تلفن ۲۲۲۵۵۳۵۴ تماس بگیرید و با تعیین وقت قبلی به منظور رعایت فاصله اجتماعی به بازدید بروید.

نقاشی‌های حسین محمدی و مهسا نوری

گالری محسن (منفی یک) همچنین نمایش دونفره‌ی نقاشی‌های حسین محمدی و مهسا نوری را از جمعه ۱۲ شهریور تا یکشنبه ۲۸ شهریور در دستور کار دارد.

این نمایشگاه بازتابی از دلواپسی‌های یک نسل است، خواه این نگرانی‌ها با بافت طبیعت تنیده شده باشند یا با تن انسان. پیش تر مجموعه‌ی «گسیختگی» از محمدی و «بازگشت» از نوری در «اپیزود ۰۶» معرفی شده بود.

گذر زمان 
نمایشگاه انفرادی نقاشی «گذر زمان» که به نمایش آثار الهام حسین‌پور اختصاص دارد، تا هشتم مهر ماه در گالری آبان دایر خواهد بود. این نمایشگاه که در شهر شیراز در حال برگزاری است، از ساعت ۱۰ صبح الی یک بعد از ظهر و پنج بعد از ظهر الی ۹ شب پذیرای بازدید کنندگان است.
در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از این نمایشگاه هستید، کافی است تا از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۰۲۳۱۱۲۳۱۰ و تعیین وقت قبلی به بازدید بروید.

نوستالژی
نمایشگاه گروهی «نوستالژی» که در گالری سرزمین هنر واقع در اوین، ابتدای سربالایی کچویی در حال برگزاری است، از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است. این نمایشگاه که رو به اتمام است و فقط تا هجدهم شهریور ماه جاری دایر است، ترجیحا با وقت قبلی امکان بازدید از آن وجود دارد.
در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از این نمایشگاه گروهی هستید، از طریق تماس با شماره تلفن ۲۲۴۱۱۲۷۲ و تعیین وقت قبلی می‌توانید به بازدید بروید.

من از کجا 
نمایشگاه گروهی «من از کجا» که تا تاریخ دوم مهر ماه در گالری شیدایی واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهار شیرازی دایر است، شامل آثار هنرمندانی مثل علی اعتبار، عباس خنجر، میثم مختاری و معین معمار کاشانی است. این نمایشگاه همچنین از ساعت ۱۵ الی ۱۹:۳۰ پذیرای بازدیدکنندگان است و در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از آن هستید، از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۸۱۵۵۳۹ و تعیین وقت قبلی می‌توانید به بازدید بروید.

زیره زیره
نمایشگاه انفرادی آرزو شیروانی به اسم «زیره زیره» که در گالری موتور خونه واقع در شهر شیراز، خیابان ارم در حال برگزاری است، تا سی و یکم شهریور ماه جاری دایر است. این نمایشگاه از ساعت ۱۷ الی ۲۲ فعالیت دارد و در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از آن هستید، بهتر است به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۱۷۷۸۸۸۳۴۸ و تعیین وقت قبلی به بازدید بروید.

 

آن‌ها و موهایشان
نمایشگاه انفرادی عکس «آن‌ها و موهایشان» که به نمایش آثار مهدی محسینی اختصاص دارد، تا بیست و چهارم شهریور ماه جاری در گالری شلمان واقع در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبار غربی، کوچه کاووسی دایر خواهد بود. این نمایشگاه همچنین از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۲۰:۳۰ پذیرای بازدیدکنندگان است و در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از آن هستید، می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۲۲۲۱۹۴۴ و تعیین وقت قبلی به بازدید بروید.

سراب معکوس
نمایشگاه انفرادی علیرضا رسول‌زاده به نام «سراب معکوس» در گالری زیرزمین دستان در حال برگزاری است و تا نوزدهم شهریور ماه جاری دایر است. این نمایشگاه که رو به تمام است، در خیابان فرشته و از ساعت ۱۱ الی ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان است.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «سراب معکوس» به پدیده‌ای در دریا دلالت دارد که در آن اشیا در افق با ابعادی متفاوت و فرمی ساده‌تر دیده می‌شوند. رسول‌زاده در این مجموعه با تکیه بر این پدیده به مطالعه معماری ایران می‌پردازد.
در صورتی که علاقه‌مند به بازدید از این نمایشگاه هستید، از طریق تماس با شماره تلفن ۲۲۰۲۳۱۱۴ و تعیین وقت قبلی می‌توانید به بازدید بروید.

در ستایش پلک زدن

گالری مدار موازی میزبان نمایشگاه در ستایش پلک زدن از هدی کاشیها است.

در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: پلک زدن، لحظه ای که سیاهی و رنگ با هم تلاقی می کند. فضایی میان لحظه ای که ناپدید می شود و لحظه ای که پدیدار می شود. پلک زدن پدیده باشکوه نوسان بین سیاهی و رنگ و انتقال سریع بین وجود و عدم وجود است.
مجموعه ی در ستایش پلک زدن جست و جویی برای یافتن معنای سیاهی و خلا به واسطه ی قرار دادن رنگ سیاه در کنار دیگر رنگهاست.
در این مجموعه مفاهیمی مانند عشق، بیزاری، کنجکاوی، میل، تولد و مرگ که در زندگی تجربه می کنیم نمایش داده شده در حالی که سیاهی مانند پلک زدنی همه ی این معانی را می پوشاند و دوباره تمامی انها از سیاهی پدیدار می شود.

گالری مدار موازی به آدرس تهران، خیابان حافظ، نرسیده به چهار راه کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک ۴۰۹ بجز یکشنبه ها پذیرای علاقمندان است.

بی برگی و هوای تازه

نمایشگاه انفرادی آرزو رمضان جماعت با عنوان «بی برگی» از جمعه ۱۹ شهریور تا جمعه ۲ مهر در گالری نیان برگزار می شود. گالری نیان در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵ واقع شده است. و برای هماهنگی با شماره تلفن ۸۸۸۱۳۹۷۶ تماس بگیرید.

نمایشگاه مریم رضوی با عنوان «هوای تازه» هم از ۱۹ شهریور ماه در گالری نیان برپا می شود.

نقاشی‌های مریم پورکریمی

نگارخانه مورا هم تا اول مهر ماه پذیرای نقاشی‌های مریم پورکریمی است. گالری در خیابان نجات اللهی خیابان اراک پلاک ۴۶ واحد ۲ واقع است. نگارخانه مورا دوشنبه ها تعطیل و شماره تماس برای هماهنگی ۸۶۰۳۶۶۴۹ است.

گالری نقش نگار

نمایشگاه گروهی نقاشی از جمعه ۱۹ شهریور  تا پنجشنبه ۲۵ شهریور در گالری نقش نگار به آدرس سعادت آباد، چهارراه قیصر امین پور(میدان شهرداری). بلوار جوریکی(بلوار شهرداری شمالی) خ سپیدار، پ ۱۰ برپاست. برای هماهنگی می توانید با شماره ۲۲۱۴۱۴۴۷ تماس بگیرید.

نور در بوم آبی

نمایشگاه گروهی «نور در بوم آبی» با کیوریتوری آرزو ایمانی از جمعه ۱۹ شهریور تا ۲۴ ام همین ماه در گالری آیریک به آدرس اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق، نبش وفا اذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه۳، واحد برپا ۱۰۲ می شود.

گالری دوشنبه ها تعطیل است و برای هماهنگی می توانید با شماره ۴۴۹۷۸۰۹۱ تماس بگیرید.

نشان هنر معاصر

نمایشگاه گروهی نشان هنر معاصر از جمعه ۱۹ شهریور تا جمعه ۹ مهر در گالری ویستا به آدرس تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ برپا می شود. شماره هماهنگی: ۸۸۵۱۳۹۳۳

گالری روزهای شنبه تعطیل است و ساعات کار ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *